0

Zvezdina pobeda za kraj, odlazak Lazovića i Lalatovića

Pobeda za kraj u sezoni bez trofeja. Oslabljena Crvena zvezda je uspela da se od navijača oprosti pobedom protiv Mladosti iz Lučana, kao i trener Nenad Lalatović, koji je tom utakmicom završio jednogodišnju trenersku misiju na stadionu „Rajko Mitić“ – 3:1 (2:1).
Na spuštanju zavese u sezoni bez trofeja, kombinovani domaći tim, po klizavom terenu, tražio je šifru za lučansku bravu i priliku na kraju dobili su i neki igrači, koji nisu ranije mnogo igrali.
Iskombinovane su i pojedine uloge od strane odlazećeg trenera Lalatovića. Nije ustajao šef struke sa klupe, mirno je pratio dešavanja između dva šesnesterca… Nije bilo mnogo šansi na otvaranju meča, a nekoliko udaraca iz daljine nisu doneli promenu na semaforu. Navijači su pevali crveno-belim momcima melodije iz uobičajnog repertoara sa ciljem da se priča za ovaj takmičarski ciklus zatvori sa tri boda. Ipak, gosti su imali svoj plan – Ahčin je u 23. minutu šutirao sa desne strane i pogodio stativu. Ubrzo je usledio pravi odgovor na drugoj strani.1:0 – Posle trećeg kornera uspela je asistencija Stojanovića, a iskusni vezista je pronašao u petercu Orlandića, koji je glavom loptu zakucao u mrežu Krznarića.Usledio je majstorski potez petom Lazovića i još dve dobre prilike da se uveća kapital na strani domaćina, ali su napadači bili neprecizni. I onda je jedna neopreznost kažnjena izjednačenjem.1:1 – Posle dubinske lopte čuvarima je izmakao Pešić, koji je na drugoj stativi pronašao Pavlova za rutinsku realizaciju igrača iz Ukrajine.Gol u mreži Kahrimana bio je pogodan da u 36. minutu, na severnoj tribini najvetrenije pristalice iznesu na videlo, niz transparenata sa porukama protesta upućenih na račun rada aktuelne Uprave, a za oko su zapali natpisi: „Za promene je potrebno vreme, ali vaš rad do sada ne uliva poverenje“ … „Ovo je naše poslednje upozorenje“… 2:1 – U trećem minutu nadoknade prvog dela raspoloženi Lazović je pronašao u srcu šesnesterca Orlandića, a visoki Crnogorac je pogodio za novi plus domaćina.Bakljada i šanse Crvene zvezde obeležili su početak drugog poluvremena. Slika se nije menjala i akteri su u opuštenom nadmetanju pokušavali da ispune zadatke. U takvoj partiji Lučanci su mogli u 62. minutu da izjednače, ali Kahriman je nadmudrio Jovanovića i skinuo zicer. Krznarić je sprečio Lazovića da pogodi na poslednjem meču, a nije se posrećilo ni Anđlkoviću iz dva pokušaja.3:1 – Ciljao je čitav meč Stojanović i upornost se isplatila – u poslednjem minutu postigao je prvenac za klub u koji je stigao u januaru.OPROSTIO SE DARKO LAZOVIĆPre početka utakmice usledila je mala svečanost povodom oproštaja Darka Lazovića od Crvene zvezde. Sa kapitenskom trakom momak iz Čačaka predvodio je u 140. meču u crveno-belom dresu. Predsednik Svetozar Mijailović je vezisti, za šest godina provedenih na stadionu „Rajko Mitić“, uručio uramljeni dres i fotografiju kao uspomenu na odlazak iz Ljutice Bogdana. Lazović karijeru nastavlja u italijanskom prvoligašu Đenovi.
SPEC. Na klupi za rezerne igrače Zvezda je imala samo četiri igrača, a od toga jednog golman iz kadetske ekipe i tri člana odbrane C. ZVEZDA – MLODOST (L) 3:1 (2:1)Strelci: 1:0 – Orlandić u 26, 1:1 – Pavlov u 34, 2:1 – Orlandić 45 + 3., 3:1 – S. Stojanović u 90 + 3. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 7.120. Glavni sudija: M. Ilić (Ćuprija) 7. Pomoćnici: B. Jovanović (Niš) i I. Stojanović (Aleksinac).C. ZVEZDA: Kahriman 6,5, Cvetković 6,5 (od 70. Petković -) Pavićević 6,5 (od 80. Mbođ -), Lazić 6,5 (od 84. M. Stojanović -), Đorđević 6,5, Bosančić 6,5, Stojanović 6,5, Savićević 6,5, Anđelković 7, Lazović 7, Orlandić 7.MLADOST (L): Krznarić 6, Pešić 6, Golemić 6, Jagodić 6, Crnomarković 6 (od 89. Plazinić -), Gašić 6, Ahčin 6, L. Jovanović 6, Živadinović 6, Pavlov 6,5 (od 47. Gavarić 6), Frajdej – (od 43. Milosavljević 6). Igrač utakmice: Petar Orlandić (C.zvezda)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,