0

Zvezda u Gornjem Milanovcu, Voša u Surdulici

Najefikasnija ekipa posle prvog kola Super lige, Crvena zvezda, u nedelju od 19.00 gostovaće u Gornjem Milanovcu, povratniku u elitni rang takmičenja – Metalcu.

Čukarički, koji je prošlog vikenda u derbiju savladao Vojovodinu na gostovanju sa 4:0, u nedelju će od 20.00 na Banovom brdu dočekati Rad.

Radnik iz Surdulice dočekaće novosadsku Vojvodinu, koja je u kvlafikacijama za Ligu Evropa ostvarila dve pobede i remi.

Fudbaleri Partizana savladali su u Beogradu ekipu Jagodine sa 6:0.Aktuelni šampion razgalio je navijače u Humskoj i do vrha napunio mrežu gostiju. Izabranici trenera Zorana Milinkovića igrali su od početka meča angažovano, pa su u prvom poluvremenu u roku od samo tri minuta stekli ubedljivih tri gola prednosti preko Božinova i Andrije Živkovića.

U nastavku utakmice crno-beli su takođe dominirali, Jagodinci su bili nemoćni da zaustave raspoložene domaće igrače, pa su Nikola Ninković i Ivan Šaponjić samo dotukli inferiorne protivnike.

Partizan je tako na impresivan način otvorio sezonu sa 10 postignutih golova, ne primivši nijedan, nakon što je prethodno slavio protiv Metalca iz Gornjeg Milanovca (4:0).

Parovi 2. kola Super lige Srbije:

Partizan – Jagodina 6:0 (Božinov 12. penal, 13, A.Živković 15, Ninković 48, Šaponjić 69, 78)
Javor – Spartak 2:0 (Dražić 16, Docić 22. penal)
Mladost – Novi Pazar 1:1 (Jovanović 41 – Pavlović 18)
Voždovac – Borac 0:2 (Živković 8. penal, Vujaklija 78)
Odigrano u petak: Radnički Niš – OFK Beograd 1:0

U preostalim utakmicama 2. kola Superlige danas se sastaju: Radnik Surdulica – Vojvodina (18 sati), Metalac Gornji Milanovac – Crvena zvezda (19) i Čukarički – Rad (20).

Filed in: Fudbalski Transferi