0

Zvezda posle preokreta srušila OFK Beograd

Na preko 40 stepeni celzijusa u uslovima koji definitivno nisu ni za izlazak iz kuće, a kamoli fudbalsku utakmicu su meč odigrali Crvena zvezda i OFK Beograd. Posle velikog preokreta su crveno-beli uspeli da pobede – 6:2 (0:2). Nalazili su se u velikom problemu posle prvog poluvremena, Komnen Andrić je u 16. minutu posle odlične lopte Planića “zakucao” loptu u mrežu i doveo svoj tim u vođstvo. Pokušavali su igrači Zvezde da izjednače, ali su dobili “hladan tuš” u završnici prvog dela, u drugom minutu sudijske nadoknade. Cuckić je pronašao odličnog Dražića koji je izbegao ofsajd zamku, zaobišao Predraga Rajkovića i udvostručio prednost. A, drugo poluvreme je počelo šokom za crveno-bele. Zbog protesta je crveni karton dobio trener Miodrag Božović. Mogao je Dejan Dražić u 47. minutu da reši svaku dilemu, “promešao je” odbranu Zvezde, ali je poslao loptu preko gola. Taj momenat je “probudio” Crvenu zvezdu. Samo dva minuta posle propuštene šanse usledio je šok za domaćina. Ibanjez je dobrim centaršutem pronašao usamljenog Mbođa koji je lepim udarcem glavom smanjio prednost. Već u 51. minutu je na semaforu stajalo 2:2. Gavrić je pronašao Kataija, koji je bio na ivici ofsajda, a on je video samog Jovića, dodao mu loptu, a mladom napadaču nije bilo teško da je smesti u praznu mrežu. I maltene dok su proslavljali izjednačenje, Vijera je izašao sam, Planić kasno uklizao i “pokosio” Portugalca, a sudija nije imao dilemu, već je pokazao na belu tačku. Savićević je preuzeo odgovornost i doneo svom timu vođstvo. Isti igrač je u 57. minutu snažno šutirao iskosa sa leve strane, lopta je pogodila Ješića u glavu, promenila smer i prevarila golmana – 4:2. Parker je u 77. minutu na asistenciju Savićevića postigao gol, a u drugom minutu sudijske nadoknade je postavio konačan rezultat – 6:2.REZULTAT:OFK Beograd – Crvena zvezda 2:5 (Andrić 16, Dražić 45+2 – Mbođ 48, Jović 50, Savićević 52, 57, Parker 77, 90+2)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,