0

Zvezda posle preokreta srušila OFK Beograd: Smejale se i "Delije"

DA je pre 10 godina OFK Beograd vodio na poluvremenu 2:0, a Zvezda pobedila 6:2 pričalo bi se o vrhunskoj utakmici. Šta reći, a ne zaplakati, šta napisati posle fudbalske utakmice sa osam golova koja to zapravo nije bila? Fudbal na Vračaru nije ubila žega, ni toplotni udar na plus 40 već smešna, prijateljska utakmica između OFK Beograda i Crvene zvezde. “Romantičari” su u nastavku prestali da se brane i Zvezda je za 10 minuta povela 4:2, pa sa igračem više slavila 6:2 (0:2). U toj prijateljskoj amneziji čak su se i navijači Zvezde smejali, krstili levom i desnom rukom. Niko ne može klubovima da zabrani da se “poštuju” na ovaj način, ali niko nije slep. Bruka ostaje. Nažalost. OFK Beograd je u prvom delu ohladio Zvezdu. Pomešao je ponovo prinudno karte trener Miodrag Božović, ali je u jednom klak-klaj prijateljskom ritmu, više pešačkom fudbalu, Zvezda je igrala očajno, pa su “plavi” bez po muke, iz dva napada na poluvremenu vodio 2:0! Terensku inicijativu Zvezde uz nekoliko pokušaja Savićevića, Jovića i Vijeire, prekinuo je evro-golom Komnen Andrić. Primio je dubinski pas, Rendulić je bio daleko od njega, a napadač “romantičara” je poslao projektil u mrežu nemoćnog Rajkovića. Igrači Zvezde su valjda mislili da će “romantičari” sami sebe pobediti, pa su bili indolentni, bez agresije i prave ideje. Luis Ibanjez je nekoliko puta pripretio iz daljine, a Čupić pokazao zašto je reprezentativac. Kulminaciju nemoći crveno-belih videli smo u 41. minutu. Vijeira je petljao u petercu, vratio je Kataiju koji je sa 10 metara umesto mreže pogodio Portugalca! I pred odlazak na odmor, sevnula je kontra, Andrić je gurnuo loptu u prostor Dejanu Dražiću, pomoćnik Milan Mihajlović nije signalizirao izvesni ofsajd, pa je Rajković vadio loptu iz mreže. Smešna je bila utakmica u nastavku, trener Miodrag Božović je bio isključen na poluvremenu, a prisutnima su više crveneli obrazi od igre nego od sunca. REZULTAT:OFK Beograd – Crvena zvezda 2:5 (Andrić 16, Dražić 45+2 – Mbođ 48, Jović 50, Savićević 52, 57, Parker 77, 90+2)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,