0

Zvezda posle preokreta savladala Čukarički: Ibanjez doneo tri boda

Prvi od dva derbija kola je odigran na stadionu “Rajko Mitić”, a pobedu je odnela Crvena zvezda. Najveće zasluge za trijumf nad Čukaričkim pripadaju neverovatnom Luisu Ibanjezu koji je postigao dva gola i asistirao Kataiju kod trećeg (3:1). Čukarički je prvi došao do prednosti, igrao se 18. minut. Posle jedne lepe akcije, Dragoljub Srnić je pronašao Stanišu Mandića koji je bio odličan na desnoj strani, uočio loše kretanje odbrane Zvezde i pronašao usamljenog Slavoljuba Srnića koji je sa nekih 7-8 metara zakucao loptu u mrežu. Iz poštovanja prema nekadašnjem klubu se nije radovao. Imali su i jedni i drugi šanse posle pogotka, ali je rezultat ostao nepromenjen do odlaska na pauzu.PLAVŠIĆ DEBITOVAO Najnovije pojačanje crveno-belih iz Spartaka, Srđan Plavšić, se odmah našao u startnoj postavi. Zamenio je Aleksandra Kataija u prvih 11 i pokazao ima kvalitet. Već od starta je Božović odlučio da napravi promenu i da umesto Vereda ubaci Kataija, a promena se vrlo brzo videla i na terenu. Zvezda je bila agresivnija, a posle duplog pasa Kataija i Stojanovića, jedan od igrača Čukaričkkog je napravio faul na otprilike nekih 18 metara, a sudija je to sankcionisao. Odgovornost je preuzeo Luis Ibanjez i fantastičnim udarcem pored “živog zida” smestio loptu u mrežu. Golman Stevanović je samo pogledom uspeo da isprati let lopte. Imali su crveno-beli fantastičnu šansu u 60. minutu kada je Pavićević posle kornera pogodio prečku, a od ulaska Luke Jovića (umesto Stojanovića) se igra potpuno prebacila na polovinu rivala. Mladi napadač je samo dva minuta po ulasku u igru, u 66. minutu odlično uposlio Kataija koji je obišao golmana Čukaričkog, ali je loše šutirao i poslao loptu pored gola. Bili su crveno-beli bolji, a onda je u 81. minutu defanzivac Čuke napravio katastrofalnu grešku. Vijeira je “sklonio loptu”, a Ranđelović zakasnio i “pokosio” Huga. Sudija je bio blizu mesta događaja i pokazao je na “belu tačku”. Siguran izvođač je bio Ibanjez, a interesantno je da je loptu poslao u istu stranu kao i kod slobodnog udarca. Stevanović je to znao, bacio se u pravu stranu, ali je šut bio previše dobar. Konačan rezultat je postavio Aleksandar Katai, ali je ponovo u glavnoj ulozi bio Ibanjez. Poslao je odličnu loptu sa svoje polovine, Katai izbegao ofsajd zamku i glavom poslao loptu iza Stevanovića.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,