0

Zvezda ovaj put bez drame, Javor i dalje na čelu tabele

Posle uzbudljivih utakmica na startu sezone, fudbaleri Crvene zvezde su svojim navijačima priredili jedan sasvim miran meč, na kojem tri boda njihovog tima nisu dovedena u pitanje ni u jednom momentu.

U Surdulici, Crvena zvezda je savladala Radnik sa 2:0, golovima Aleksandra Kataia i Saše Stojanovića.

Zvezda je imala nekoliko izglednih prilika koje nije iskoristio Ugo Vijera, a crveno-beli su poveli u 64. minutu posle odličnog prodora i pogotka Aleksandra Kataija.

Konačan rezultat postavio je Saša Stojanović u 64. minutu. Zvezda je utakmicu završila sa igračem manje, pošto je u 84. minutu isključen Dušan Anđelković.

Crvena zvezda ima 14 bodova, jedan manje od Javora, koji je posle šestog kola i dalje na čelu tabele, pošto je na svom terenu sa 2:1 savladao OFK Beograd.

Strelci za Javor u Ivanjici bili su Husnidin Gafurov u šestom i Marko Docić u 34. minutu, dok je pogodak za goste postigao Mladen Sarajlin u 82.

Zvezda i Javor će se međusobno sastati u Beogradu u narednom kolu.

Borac je u Lučanima igrao nerešeno 1:1 sa ekipom Mladosti, iako je do 61. minuta vodio pogotkom Predraga Sikimića. Izjednačio je Vladimir Otašević.

U ostalim utakmicama šestog kola, Čukarički će od 19.00 dočekati Radnički, dok će u istom terminu Novi Pazar na svom terenu igrati protiv Spartaka.

Metalac i Voždovac su u subotu u Gornjem Milanovcu igrali nerešeno 1:1.

Utakmice Partizan – Rad i Jagodina – Vojvodina su odložene.

Ovako su protekli mečevi u Srbiji:

19.00 – Kraj meča u Surdulici, Crvena zvezda je slavila sa 2:0. Javor je savladao OFK Beograd sa 2:1, dok su Mladost i Borac odigrali 1:1.

18.40 – Zvezda je udvostručila vođstvo, Saša Stojanović je pogodio za 2:0.

18.25 – Radnik – Zvezda 0:1. Aleksandar Katai dovodi Crvenu zvezdu u vođstvo posle odličnog prodora i preciznog udarca.

18.08 – Nastavljen meč u Surdulici. Trener Božović napravio je prvi izmenu, Luka Jović zamenio je Vereda. Početak drugog poluvremena kasnio je zbog čišćenja terena od papirnih traka koje su na teren bacale pristalice “crveno-belih”.

17.47 – Bez golova na poluvremenu meča Radnik – Crvena zvezda. Javor vodi sa 2:0 protiv OFK Beograda, Mladost u Lučanima gubi od Borca 0:1.

17.00 – Počeo meč u Surdulici između domaćeg Radnika i Crvene zvezde. Takođe počeli i mečevi Javor – OFK Beograd i Maldost – Borac.

Filed in: Fudbalski Transferi