0

Zvezda bez golova u Gornjem Milanovcu!

CRVENOJ zvezdi posle Gornjeg Milanovca ostaje da crveni obraz, ali zbog slabe igre i nemoći protiv borvbenog Metalca koji je po broju pravih prilika mogao da žali što je na kraju bilo 0:0. Novi eksperiment trenera Miodraga Božovića nije uspeo, Zvezda nema ni igru, ni hraborst, ni samopouzdanje, ni moć da pobedi povratnika u Superligu. Startna „šestica“ je ostala i dalje na skeneru, Metalac je poklopio Zvezdu koja je ostala da se krčka na tihoj vatri u svojoj nemoći.Zvezda se provukla u prvih 45 minuta! Trener Miodrag Božović je ponovo izmiksovao i sastav, kako kadrovski tako i taktički. Vezni red je popunio četvoricom igrača, dok su Džošua Parker i Aleksandar Katai bili napadači. Ideja možda i nije bila loša. U situaciji kad je nedostajalo sedam igrača, od toga dvojica napdača, viškom u vezi trebalo je obezbediti prevlast na sredini terena, ali je baš taj deo zakazao sa bezbroj vraćenih lopti unatad. Bez srca, velike želje, taktičke discipline, Zvezda može da zahvali samo golmanu Kahrimanu i nespretnosti domaćina što nisu na poluvreme otišli sa minusom. Prvi šut ka golu uputio je Mihailo Ristić u 29. minutu i osim nekoliko nabačeni lopti, šuta glavom Parkera, vicešampion nije uradio ništa u Milanovcu. Domaćin je bio taj koji je žalio za prokockanim prilikama. Mladenović je bombom sa 20 metara pogodio prešku, u nastavku akcije posle greške očajnog Cvetkovića, Dimitrijevič je promašio ceo fudbal sa desetak metara! U odsustvu trojice štopera, pred Kahrimanom su bili Mbođ i Jovanović. Uprkos borbenosti, Jovanović je napravio nekoliko početničkih grešaka, koje nisu skupo koštale kao protiv Kairata.RAJKOVIĆ ATRAKCIJA PREDRAG Rajković se pojavio u Gornjem Milanovcu, ali nije bio u protokolu za utakmicu. Golman Crvene zvezde je tek oko ručka sleteo iz Rusije sa žreba za SP, a na stadionu je bio prava atrakcija jer je pre meča podelio mnogo autograma i selfija…Udarac Nikodijevića kad se sapleo i pao na leđa, odbranio je Kahriman, da bi pred kraj prvog dela prodao loptu Đeniću, ali na kraju uspeo da izblokira udarac napadača Metalca. Na kraju, Bukorca su delili santimetri od pogotka, jer je loptu posle kornera poslao tik pored stative. Ulazak Vereda i Petkovića, Zvezda je ubrzala igru, postala je otresitija. Posebno je Izraelac pravio problema odbrani domaćina, nekoliko puta je slao dobre lopte ka Kataiju koji je juče bio bleda senka . Potpuna ofanziva koja je nastala ulaskom Luke Jovića, mogla je da košta Zvezdu jer su Merdović, pa Đenić u 68. minutu promašili veliku priliku. Borbeni igrači Metalca su hrabro čuvali „nulu“, dok je Zvezda napadala stihijski, bez jasnog plana. Iz jedine fudbalske akcije, Luka Jović je imao zicer u 80. minutu ali je golman Belić odbranio njegov udarac glavom sa desetak metara. Na kraju prvo gost nije imao ni sreće jer je Mbođ pogodio prečku, a zatim je Mladenović pogodio stativu. Orilo se „plavi“, „plavi“, sasvim zasluženo…KAHRIMAN KAPITENDAMIR Kahriman vratio se u petak iz Francuske neobavljena posla i zamenio Rajkovića ne samo kao prva „jedinica“ Zvezde već i kao kapitena tima.SJAJNA ATMOSFERAZASLUŽIO je Gornji Milanovac da na prvoj utakmici od povratka u elitu gostuje Crvena zvezda. Milanovčani su ispunili stadion do poslednjeg mesta, 500 karata domaćin nije prodavao iz bezbednosnih razloga. Navijači Crvene zvezde su davali ton sa „istoka“, opravdali su transparent “Vetar u leđa da ti daje snagu kad vetar nestane“. Nisu samo navijači Zvezde bodrili svoj tim, bavili su se malo i aktuelnom situacijom. „Šta je ironija? Kad te ubica srpskog fudbala optužuje za namaštanje, kalčopoli nismo odustali od toga“, bila su dva transparenta. Nije moglo da prođe ni bez bakljade, početkom drugig dela bilo je upaljeno desetak baklji, pa je nastavak kasnio nekoliko minuta.METALAC – C.ZVEZDA 0:0STRELCI: Stadion: Metalca. Gledalaca: 4.000. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas) 6. Žuti kartoni; Ivanović, Rnić, Simov, Mladenović, Luković, Milovanović (Metalac), Jovanović, Petković (C. zvezda)METALAC: Belić 7 – Nikodijević 6,5, Otašević 7, Sedlar 6, Rnić 6 – Bukorac 6,5, Mladenović 7 – Dimitrijević 6, Merdović 6 (od 72. Milovanović -), Ivanović 6,5 (od 63. Luković -)– Đenić 6 (od 84. Brkić -).CRVENA ZVEZDA: Kahriman 7 – Cvetković 5 (od 46. Petković 5,5), Jovanović 5,5, Mbođ 6, Ibanjez 7 – Gavrić 5,5 (od 46. Vered 6,5), Kovačević 5, Savićević 6, Ristić 6 (od 62. Jović 6) – Parker 5, Katai 5,5. IGRAČ UTAKMICE: Luis Ibanjez (C. zvezda).

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,