0

"Zmajevi" se gostili na Banjici, istorijski bod Radnika

Golove za Voždovac postigli su Marko Adamović u 30. i Borislav Terzić u 76. minutu.
Voždovac je imao inicijativu od početka meča, koji je odigran po teškim uslovima, ali je Rad bio prvi koji je imao izgledne šanse.

Sudija je sredinom prvog poluvremena zaustavio igru da bi se igrači osvežili, a odmah posle toga domaćin je krenuo u napad. Nemanja Mihajlović i Nemanja Arsenijević izbili su praktično sami ispred golmana “zmajeva” Zorana Popovića, ali nisu uspeli da se snađu.

Te propuste odmah su “platili” iz kontranapada. Obiora Odita iskoristio je grešku Miloša Obradovića, uzeo mu loptu i dodao do Predraga Sikimića, koji je odmah šutirao. Golman Darko Dejanović je odbio loptu, ali je na nju natrčao Adamović i postigao gol za 1:0.

Oba tima zaigrala su brže i odlučnije nakon ovoga. Rad je pojačao inicijativu i opsedao je gol gostiju u drugom poluvremenu. Voždovac se uglavnom povukao i igrao na kontranapade, a Popović je u nekoliko navrata spasavao svoju mrežu.

Kada je tempo malo opao u finišu meča, Nemanja Zlatković je probio po boku i zatim proigrao Terzića, koji je rutinski savladao Dejanovića.

Na severu, Spartak je na Gradskom stadionu u Subotici napadao u prvom poluvremenu, ali nije uspevao da postigne gol. Novi superligaš se u drugom poluvremenu malo otvorio, ali je na kraju osvojio bod po koji je očigledno došao.