0

Živković sačuvao tri boda u Humskoj

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu OFK Beograd sa 2:1 (2:0) u utakmici osmog kola Superlige Srbije.Strelci za crno-bele bili su Andrija Živković u petom i Ivan Šaponjić u 34, dok je jedini gol za “romantičare” postigao Nikola Ignjatijević u 50. minutu.Trener Zoran Milinković posle eliminacije iz kvalifikacija za Ligu šampiona od BATE Borisova odlučio je da napravi korekcije u timu. Chirković, Bandalovski, Ssaponjić i Ilić dobili su šansu u startnoj postavi, dok Babovića nije bilo u protokolu.Ssampion Srbije je poveo golom Živkovića na startu, kada je loptu poslao u nebranjeni deo mreže posle asistencije Saše Ilića.OFK Beograd nije uspevao da ozbiljnije zapreti u prvom delu igre, Partizan je konstantno napadao, a prednost je udvostručio preko Ssaponjciha.Vulićević je prošao po strani i odlično centrirao, a zlatni “orlić” je glavom pogodio ugao golmana Čupića.Ekipa sa Karaburme smanjila je rezultat iz prvog šuta ka golu Partizana. Bivši fudbaler Crvene zvezde Ignjatijević je ispratio akciju Branimira Subašića i matirao Živkovića.Gol je ulio samopouzdanje gostujućim fudbalerima, ubrzo su mogli do izjenačenja preko Ješića, ali je za malo bio neprecizan. Najbolju šansu na utakmici propustio je Simić pet minuta pre kraja, izašao je “jedan na jedan” sa golmanom Živkovićem, koji je sjajno reagovao i odbranio udarac mladog napadača “romantičara”.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,