0

Zenga gledao kako Pavlović i Čukarički "razbijaju" Vojvodinu u Novom Sadu

Veče Čukaričkog u Novom Sadu! Po izuzetno toplom i sparnom vremenu zbog kojeg je sudija Nenad Đokić iz Užica dva puta napravio tajm-aut izabranici Vladana Milojevića pružili su sjajnu partiju i sasvim zasluženo i ubedljivo savladali domaću Vojvodinu. Novosađani su doduše imali terensku inicijativu, ali je njegov ishod odlučila greška štopera Pankova u 35. minutu. I ona se, nije desila slučajno i plod je izuzetno agresivne i borbene igre gostiju. 0:1 Pankov je naime na tridesetak metara od Žakulinog gola primio jednu odbijenu loptu, ali mu agresivni Bojić nije ostavio mnogo vremena da lagodno reši tu situaciju. Pod pritiskom gostujućih igrača, štoper Vojvodine je nasumice pokušao da ispuca loptu, ali je ona došla do izuzetno pokretljivog Pavlovića kome nije bilo teško sa desetak metara savlada Žakulu.ZENGA U LOŽI U VIP loži stadiona Vojvodine sinoć je bio i Valter Zenga, bivši trener Crvene zvezde i aktuelni šef struke Sampdorije, sa kojom bi Vojvodina ukoliko u četvrtak eliminiše letonski Spartaks trebalo da se sastane u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. – Bez obzira na ovaj poraz Vojvodina nije uopšte loša ekipa. Naprotiv, ovo je samo jedna igra u kojoj naš potencijalni rival nije pokazao sve što zapravo može – izjavio je neposredno posle meča za „Novosti” bivši proslavljeni golman italijanske reprezentacije. Do kraja poluvremena Vojvodina je kako, tako uspela da se sabere, a početkom drugog i da krene u ofanzivu. Videlo se međutim da je njena zadnja linija u kojoj je u međuvremenu mladi Dinga zamenio Đurića, vrlo rovita što se potvrdilo i u 59. minutu. 0:2 Posle centaršuta sa leve strane u duelu u šesnaestercu rivala bili su indisponirani Pankov i samouvereni Pavlović, koji je uspeo da se izbori za loptu, napravi prostor za šut i ponovo savlada Žakulu. „Brđani” su nastavili da kontrolišu igru, čekajući prilike za kontanapad, a jedna takva im je u 64. minutu donela povećanje kapitala. 0:3 Žakula je doduše uspeo da izbije loptu ispred Slavoljuba Srnića, ali je ona otišla izvan šesnaesterca. Umesto da je izbije desnom nogom golman domaćina je pokušao da je namesti na levu. Agresivni igrači gostiju su napravili novi pritisak na njega, da bi se lopšta odbila do Pavlovića, koji je majstorski sa 30 metara poslao loptu u nebranjenu mrežu. Iako ih publika u tim trenucima nije napustila, igrači Vojvodine uprkos mnoštvu poukašaja do kraja meča nisu napravili ništa da bi gosti tačku na i stavili u prvom minutu nadokande. 0:4 Brežančić je sjajno izveo slobodan udarac sa leve strane, a „rezervista” Stojiljković koji je zamenio sjajnog Pavlovića je prosto zakucao loptu iza Žakule. ZAGORČIĆ: GREŠKE SU NAS „UBILE”- Napravili smo mnogo grubih grešaka, iz kojih smo primili golove. Ne mogu nikako da budem zadovoljan rezultatom jer smo posle katastrofalnih kikseva primili golove. Čeka nas utakmica u Letoniji, idemo dalje i cilj je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. MILOJEVIĆ: ROKADE DONELE RADOST- Pobedili smo zasluženo na mestu gde smo očekivali tešku utakmicu. Išlo je sve na našu vodenicu. Bilo mi je bitno da izbacim igračima iz glave Gabalu, i posle dva, tri dana i odmora to je bio ključ pobede. Izvršio sam po jednu rokadu u svim linijama. Opravdali su svi očekivanja. Vojvodina je izašla u sastavu u kojem je igrala u četvrtak i video se umor. Svaka čast navijačima Vojvodine, tako se bodri svoj klub.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,