0

Vojvodina rutinski do Sampdorije

LETONCI su arhivirani, vreme je za Sampdoriju. Fudbaleri Vojvodine nisu imali težak zadatak da posle ubedljive pobede u Novom Sadu uspešno privedu kraju dvomeč sa skromnim letonskim prvoligašem Spartaksom. Revanš u Jelgavi nije doneo mnogo uzbuđenja, ali je “lalama” doneo ono što im je bilo potrebno, overu plasmana u treće kolo kvalifikacija Lige Evrope – 1:1 (0:0). Vojvodinu narednog četvrtka očekuje prvi meč trećeg kola kvalifikacija Lige Evrope protiv Sampdorije u Torinu (stadion u Đenovi se renovira), dok je revanš na programu sedam dana kasnije u Novom Sadu. Izabranici Zlatomira Zagorčića su sa ogromnom zalihom, obezbeđenom na “Karađorđu” sedam dana ranije, mirno ušli u utakmicu, a domaćin nije imao ideju kako da unese bar malo neizvesnosti. Žakula je bio besposlen praktično tokom celih prvih 45 minuta, dok su na drugoj strani u prvih dvadesetak minuta zapretili Ivanić i Nastić sa distance. Najbolju priliku da razdrma monotonu fudbalsku predstavu imao je Ivanić u 37. minutu, ali je njegov šut sa sedam, osam metara Davidovs krajnjim naporom skrenuo u korner. Nastavak je doneo više uzbuđenja i dva gola. Stanisavljević je u 56. minutu pogodio prečku, a rezervista Kordić je golom u 86. minutu, udarcem sa nekoliko metara, doneo zasluženu prednost gostima. Ipak, u trećem minutu nadoknade vremena Italijan Vivakva je postavio konačnih 1:1.SPARTAKS – VOJVODINA 1:1 (0:0)STRELAC: Vivakva u 90. za Spartaks, Kordić u 86.minutu za Vojvodinu. Stadion Jelgave. Gledalaca:1000. Sudija: Lisveld (Holandija) 7.SPARTAKS: Davidovs 7 – Mez 6, Bulvitis 6,5, Nazarenko 6, Slampe 5,5 – Abdultaofik 5,5 (od 46. Mikevič 5,5), Maksimenko 6, Ulimbasevs 6, Vivakva 6,5- Bespalovs 6 (od 54. Punčuls 5,5), Taki 5,5 (od 72. Štuglis -).VOJVODINA: Žakula – – Lakićević 6,5, Pankov 7, Đurić 6,5, Nastić 6,5- Sekulić 6, Maksimović 6, Ivanić 7 (od 76. Paločević -), Stanisavljević 6,5(od 73. Stamenić -), Babić 6,5 – Ožegović 6 (od 80. Kordić -).Igrač utakmice: Mirko Ivanić (Vojvodina)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,