0

Vojvodina pred eliminacijom: Lak trijumf Viktorije

Vojvodina je igubila prvi meč plej ofa za plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Večeras u Plzenju Novosađanima su „trojku“ u mrežu ubacili fudbaleri Viktorije, šampiona Češke koji su stekli ogromnu prednost pred revanš idućeg četvrtka na „Karađorđu“. Iskusna, čvrsta ekipa satkana čak od petorice reprezentativaca Češke sve vreme duela je držala svoj ritam ne dozvolivši našim fudbalerima da konkretnije priprete. Pogotke za Viktoriju postigli su najzapaženiji Kopic, koji je bio precizan dva puta i Vanek. Vojvodina, sa svoje stramne nije uspela da ostvari zamisao po kojoj bi na terenu “Dosan arene” razvila svoju napadačku igru. Imali su Novosađani dve – tri prilike koje su „mirisale“ na pogodak, ali iskusni Česi su se odbranili i sa velikim kapitalom dolaze na drugi duel u Novi Sad.NAVIJAČI Fudbaleri Vojvodine su imali podršku oko 300 navijača na tribinama stadiona „Dosan arena“, koji su na momente bili glasniji od domaće publike. Okićeni zastavama i transparentima, među kojima se isticao duhovit natpis sa crtežom „Tovari buraniju“, najvatrenije pristalice Novosađana su od starta skandirali „Srbija, Srbija…“, „Hoćemo pobedu…“ Domaći tim je i pored visokog presinga Novosađana, bolje otvorio utakmicu i zagospodario terenom jasno stavivši do znanja o ambicijama pred domaćom publikom. Iskusni igrači Viktorije su nametnuli veoma brz tempo i igru usmerili ka Žakulinom golu. Prva pretnja usledila je u osmom minutu kada je na akciju Đuriša zakasnio Kopic. Uzvratio je Stanisavljević sjajnim šutem u njegovom stilu, ali je lopta “fijuknula” preko prečke. Ipak, to je bila potvrda da su Novosađani odoleli prvom pritisku Čeha ali na red su došli novi naleti. U 15. Minutu Žakula je ponovo dobrom intervencijom odbranio šut Kopica a faulirao ga Đuriš. Neuspeo napad Viktorije označio je nove atake domaćina na zadnju liniju našeg tima pa je kao plod toga akciju Limberskog završio Hrošovski odličnim šutem koji je, međutim, blokirao Nastić. Sjajna prilika domaćina bila je zapravo najava pogotka koji su fudbaleri Viktorije postigli iz tri poteza. U 25. minutu Hrošovskije izveo korner sa leve strane poslavši loptu usamljenom Rajtoralu koji je iz prve u šesnaestercu “pronašao“ Kopica. Usledio je volej, precizno za mat novosadskog golmana Žakule. Pokušali su Novosađani da uzvrate, ali je u 30. minutu Stanisavljevićev šut odbranio Kozačik, kao i minut kasnije pokušaj Ožegovića glavom. Finiš prog poluvremena obeležio je novi pritisak domaćeg tima. U 40. minutu Đuriš je povezao sa golom Kolara kojem je zasmetao Pankov, pa je iz idealne pozicije gađao zamalo ored stative. Tri minuta kasnije, istakao se Žakula, koji je sjajnom odbranom zaustavio „projektil“ Vaneka. Vojvodina u prvom delu duela nije uspela da se nametne i da organizuje svoju igru s obzirom na to da je domaćin dominirao gotovo sve vreme i imali loptu u nogama. Česi su u tom delu igre izveli čak osam kornera a naš tim samo jedan, što potvrđuje da su Česi mnogo češće bili pred Žakulinim golom. Uvertiru nastavka obeležio je dobar pokušaj Hrošovskog, takođe kao najava drugog pogotka. U 53. minutu Viktorija je povećala prednost pogotkom Vaneka. On je sa više od 20 metara opalio po lopti koja je na putu ka golu zakačila našeg štopera Đurića i prevarila Žakulu koji nije uspeo da je stigne i zaustavi. Već u sledećem napadu Vojvodina je uzvratila preko Puškarića po levom krilu, koji se izborio za poziciju za šut. Driblingom je ušao u šesnaesterac domaćina i dobro gađao, ali je njegov šut blokirao Hubik i spasao mrežu svog tima. U 58. minutu pokušao je i Ivanić odličnim šutem iz akcije, ali je zamalo bio neprecizan. Zlatomir Zagorčić, trener Vojvodine u 68. minutu se odlučio na izmenu pa je iskusnog „ol raund“ igrača Puškarića zamenio veznjakom Paločevićem. U istom momentu i u češkom timu je Hožava zamenio Kolara. Česi su, i pored pokušaja napadača našeg tima da priprete, ponovo imali dve sjajne prilike i to preko Đuriša. On je u 70. minutu sa ruba šesnaesterca odlično šutirao ali za odbranu Žakule. Golman Vojvodine se istakao i tri minuta kasnije, kada je ponovo zaustavio šut Đuriša i to sa pet metara, i spasao svoju mrežu. Pokušao je da pripreti Stanisavljević u 74. minutu iz slobodnog udarca, ali je gađao zamalo proed gola. Pripretio je i Ivanić iz daljine ali samo za odbranu Kozačika. Zatim je usledila kazna za promašaje. „Rezervista“ Petržela je probio po desnom krilu uz korner liniju, uputio povratnu loptu prema Kopicu koji je iz prve gađao precizno za svoj drugi pogodak na meču. Stadion: „Dosan arena“. Gledalaca: 10.769. Sudija: Havijar Estrada (Španija) 6. Pomoćnici: Miguel Martinez i Francisko Martin. Strelci: 1:0 Kopic u 25., 2:0 Vanek u 53., 3:0 Kopic u 82. minutuVIKTORIJA: Kozačik 7, Hubnik 7, Limberski 7, Prohaska 7, Rajtoral 7,5, Vanek 7,5, Kopic 8,5, Hrošovski 7, Kovarik 7,5 ( od 77. Petržela 7,5), Kolar 7 ( od 68. Hožava), Đuriš 7,5 ( od 88 Holenda).VOJVODINA: Žakula 7, Vasilić 6,5, Đurić 6,5, Pankov 6,5, Nastić 6,5, Maksimović 6, Sekulić 6, Stanisavljević 6,5 ( od 88. Babić), Puškarić 6,5 ( od 68. Paločević), Ivanić 6,5, Ožegović 6,5 ( OD 88. Pavkov).Žuti kartoni: Stanisavljević (Vojvodina)Igrač utakmice: Kopic ( Viktorija)PROČITAJTE JOŠ: Zagorčić: Šanse postoje; Sekulić: Nadigrali su nasSrpski timovi imaju katastrofalan učinak u grupama LE: Pobeda svake pete godineJović od decembra u Torinu?Murinjo – čovek koji ekspresno menja mišljenjaLalatović: Šampionu se ne preti, ali Borac se ne predajeParker na pozajmici u AberdinuReal prodao Benzemu Arsenalu?Đorđević: Detalji su odlučili da na spisku ne budu Mitrović i KešeljMlada američka teniserka ima rak kožeSve je spremno za početak SP u Pekingu: Let preko „Ptičijeg gnezda“

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,