0

Strašna Vojvodina ponizila Sampdoriju

Srpska fudbalska poezija u Torinu. Panonska laka konjica je silno, projahala „Olimpikom“ i prosto pregazila favorizovanu Sampdoriju – 4:0 (1:0). Kako su i najavljivali, Novosađani, uprkos renomeu rivala, u meč nisu ušli sa strahom, naprotiv. I to im se isplatilo brže nego što je iko očekivao. U četvrtom minutu Stanisavljević i Ivanić su u šesnaestercu domaćina razmenili filigrantski dupli pas, posle kojeg je mladi reprezentativac hirurški preciznim šutom po zemlji pogodio desni donji ugao Vivijana.To je osokolilo „lale“, pa su Stanisavljević u 7. mitu iz slobodnog udarca i Đurić u 9. posle kornera ponovo ozbiljno ugrozili Vivijana. Ipak, najveću priliku gosti su propustili u 31. minutu. Akteri su, opet bili Ivanić i Stanisavljević, ali u obrnutim ulogama. Prvi je sjajno asistirao, a drugi, sa 12-13 metara, pogodio prečku.Na drugoj strani, domaćin je pokušavao preko Edera, Fernanda, Murijela i Krstičića, ali nije ozbiljnije ugrozio Žakulu. Pravi šok za ekipu Valtera Zenge je, međutim, usledio tek na startu drugog dela meča. Hrabro, kao i u prvom, „lale“ su krenule ka golu Vivijana i već u 48. minutu povele sa 2:0. Ožegović je sa dvadesetak metarašutirao u levi dolji ugao, Vivijano je, doduše, uspeo da zaustavi njegoiv šut, ali je natrčao Stanisavljević i smestio je u mrežu domaćina.Samo deset minuta kasnije, 3:0 za goste! Maksimović je uputio dubinsku lopt na ivicu šesnaesteraca gostiju, Ožegović je bio brži od Vivijana i, iz prve, poslao je iza njegovih leđa.U međuvremenu, domaćin je samo jednom ugrozio gol Žakule, ali je iskusni golman Novosađana u 55. minutu sjajno odbranio šut Sorijanasa 12-13 metara, a tačku na „i“ i u sopstvenom i u sjajnom izdanju svog tima, Ožegović je stavio u prvom minutu nadoknade vremena. Na ivici šesnaesterca primio je loptu od Paločevića, povukao korak-dva, a onda je zakucao u desni rogalja gola Sampdorije. SAMPDORIJA – VOJVODINA 0:4 (0:1)Strelci: 0:1 Ivanić 4` 0:2 Stanisavljević 49` 0:3 Ožegović 58` 0:4 Ožegović 90+1`; Stadion: Olipiko u Torinu; Gledalaca: 5.000; Sudija: Andreas Ekberg (Švedska) ; Pomoćnici: F. Nilson i P. Brogevik (oba Švedska); Žuti Kartoni: Sekulić, Pankov i Stanisavljević (Vojvodina); SAMPDORIJA: Vivijano 5,5 – Kasani 5,5, Silvestre 5, Sorijano 5, Zukanović 5 – Palombo 5 (od 59. Ređini -), Fernando 6, Bareto 5,5 – Eder 5, Muriel 5 (od 73. Bonacoli -), Krstičić 5 (od 59- Všolek -).VOJVODINA: Žakula 7,5 – Vasilić 7,5, Pankov 7,5 , Đurić 7,5, Nastić 7,5 – Maksimović 8, Sekulić 8 – Stanisavljević 8 (od 84. Stamenić -), Ivanić 8 (od 87. Babić -), Puškarić 7,5 (od 71. Paločević -) – Ožegović 8,5.Igrač utakmice: Ognjen Ožegović (Vojvodina)HVALA, ČIKA VUJOVUJADIN Boškov je, svojevremeno, bio igrač i trener i Vojvodine i Sampdorije, pa su Novosađani na sinćni meč krenuli sa sloganom „Hodočašće Vujketu u čast“. Navijači domaćina su se odužili ogromnim transparentom „Hvala, čika Vujoa“. PROČITAJTE JOŠGrbović: Partizanu preti istrebljenje, normalno je da pojačanja neće da dođu i da igrači beže sa broda koji je potonuoLuković se vraća do derbijaGaćinović u Ajntrahtu, fondu – 2.000.000 evra!Srpski fudbaleri u Albaniji čuvaniji od Buša, Vučića i papeGazda Steaue puca od nerealnog optimizma posle prve utakmice: Neće nam dati gol 2000 godinaPlivači sa Kosova na SP u Kazanju

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,