0

Srbija ubedljiva protiv Azerbejdžana: Četvorkom u Kopenhagen

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA “NOVOSTI”: SENT PELTEN I SRBIJA da nekome da četiri gola… Omaklo se jednom od 3.000 navjača Srbije na tribinama u Sent Peltenu gde je u prijateljskoj utakmici naša “A” selekcija konačno uspela da obuče odelo pobednika i savlada Azerbejdžan – 4:1 (1:1). Ovako efikasni nismo bili još od oktobra 2013. kada je u Jagodini pala Makedonija (5:1). To znači da uzdignute glave može da krene u četvrtak ka severu Evrope gde je u Kopenhagenu 13. juna čeka Danska. Ako duel u sledeću subotu znači “život ili smrt” za naš seniorski fudbal, onda je ono što je su “orlovi” uradili juče u Sent Peltenu i više od veštačkog disanja i dizanja sa kolena na noge. Već u 10. minutu je kapiten Branislav Branislav Ivanović najavio da će ovo biti njegov dan. Rano vođstvo Srbije bio je rezultat moćnog oružja koje se “štelovalo” danima na treninzima: prekid. Korner Kolarova, Ivanović je bio najviši u skoku i sve je izgledalo tako lako dok se lopta “umivala” u mreži. Deset minuta kasnije Zoran Tošić je mogao da duplira prednost, a u 29. minutu je imao još jednu sjajnu šansu. Sve ovo Azerbejdžan je iskoristio na pravi način, evrogolom Dmitrija Nazarova u 40. minutu, u trenucima kada se “krunila” igra i taktika Srbije. Drugo poluvreme – druga priča. Zaigrali su “orlovi” konačno u pobedničkom ritmu koji je, ruku na srce, bio daleko od bečkog valcera i radeckog marša,ali je možda uvertira za simfoniju u Kopenhagenu. Ljajić se upisao ustrelce u 54. minutu udarcem sa skoro 20 metara. Kod ovog i vodećeg gola više od pola posla uradio je borbeni Filip Kostić. Azere su dokrajčili kapiten Ivanović u 64. minutu, opet posle kornera koji je izveo Tošić, a Nastasić nebeskim skokom počastio loptom asa Čelsija i Lazar Marković minut pre kraja “haubicom” sa ivice šesnaesterca. – Izuzetno nam znači ova kontrolna utakmica i pobeda. Posle prvog gola mogli smo vrlo brzo darešimo pitanje pobedika, ali kao po nekom lošem pravilu sve naše greške kažnjavaju se golom, pa smo tako na poluvreme otišli sa 1:1, Raduje me igra i zalaganje u nastavku, naravno i konačan rezultat koji je samo odraz odnosa snaga na terenu – rekao je posle meča selektor Srbije Radovan Ćurčić. Srbija je tako sa odorom pobednika krenula ka Danskoj. Kao i pre polaska u Lisabon, uvertira je bila pobeda u Grčkoj (2:0). Možda će se ovog puta generalna proba pretvoriti u nešto bolje.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,