0

Srbija protiv Jermenije upisala pobedu u kvalifikacijama

I Srbija je upisala pobedu u kvalifikacijama za EP 2016 – 2:0 protiv Jermenije. Jesu bodovi u Novom Sadu beznačajni, ali je pobeda Orlovima donela bar tračak nade i samopouzdanja da mogu da igraju zajedno (što posle svega što im se dešavalo nije beznačajno). Od „minus „ dva boda ispod crte u grupi, „Orlovi“ su došli do boda u „plusu“ zahvaljujući pogocima Hajrapetijana, koji je u 22. Minutu pogodio sopstvenu mrežu i Ljajića, koji je u 54. Minutu pogodio cilj. Start po kiši, čije su kapi odjekivale u tišini „Karađorđa“, obeležili su Jermeni, pokušajem Movsisijana, ali je njegov šut Stojković zaustavio uz pomoć stative. Na drugoj strani, već u narednom napadu, prečka je zaustavila napad „orlova“. Ljajić je pokrenuo akciju, Kostić gađao iz dobre pozicije a loptu odbijenu od prečke Mitrović pokušao „makazicama“ da ubaci u mrežu, Atraktivno, ali ne i precizno.Fudbaleri Srbije su prividnu dominaciju igrom na polovini rivala pokušavali da potvrde ozbiljnijom pretnjom, ali defanzivno orijentisani Jermeni, u uvodnih 10- 15 minuta, lako su zgusnutom odbranom izlazili na kraj i organizovali kontranapade. Igrali su brzo, do noge, iz prve i imali takođe veoma dobar pokušaj u 12. Minutu kada je iz slobodnog udarca Ozbiliz gađao zamalo pored gola Stojkovića.Pokušaji da se po bokovima probije jermenski zid, uspeli su najpre u 18. Minutu kada je zapaženi Kostić centrirao sa levog krila a Živković na drugoj stativi sačekao loptu i gađao preko gola. Tome je, svakako, doprineo i prestanak kratkotrajnog pljuska, koji je osvažio tropsko veče u Novom Sadu.U identičnoj akciji sa istim akterima, četiri minuta kasnije, zatresla se mreža Jermena. Kostić je takođe sjajno centrirao sa levog krila, Živković išao na loptu a njegov čuvar Hajrapetijan nespretno ubacio loptu u sopstvenu mrežu.Fudbaleri Jermenije senius predavali pa je u 29. minutu Piceli šutirao sa 20-tak metara ali je lopta fijuknula pored stative. Odmah, u narednom napadu na drugoj strani, uzvratio je Mitrović u prilici da povisi prednost našeg tima. Međutim, on je iz idealne pozicije prebacio gostujući gol.Finiš prvog dela pripao je izabranicima selektora Radovana Ćurčića. U 38. Minutu Ljajić je odlično šutirao iz daljine i primorao Movsisijana da odbije loptu. Dva minuta kasnije, ponovo je Ljajić posle odličnog pasa Matića bio u prilici, ali je ovaj put dobro postavljeni jermenski golman odbranio njegov šut tako da je Srbija s jednim golom prednosti otišla na odmor.U nastavku, slika na terenu je zadržala isti ram s tim što su Jermeni pokušali u nešto otvorenijoj varijanti da odmah zaprete. To im se, međutim, osvetilo u 54. Minutu. Kolarov je izneo loptu u kontranapadu, probio po levoj strani, sjajno se oslobodio Arzumanijana i opalio po lopti iz rka. Njegov šut, međutim, golman Movsisijan je kratko odbio a loptu prihvatio Ljajić, koji je pratio akciju i smestio je u mrežu za 2:0. Za naš tim su na „Karađorđu“ debitovali Spajić i Brašanac i po svemu opravdali poziv među „Orlove“.SRBIJA 2JERMENIJA 1Strelci: 1:0 Hajrapetijan (autogol) u 22. minutu, 2:0 Ljajić u 54. minutuNovi Sad. Stadion: „Karađorđe“. Igrano bez prisustva publike.Sudija: Miroslav Zelinka (Češka) 7. Pomoćnici: Petr Ardeleanu i Jan Jilek (Češka).SRBIJA: Stojković 7, Tomović 7, Ivanović 7, Spajić 7, Kolarov 7,5, Brašanac 7, Matić 7,5, Živković 7,5 ( od 60. Tošić), Ljajić 7,5 ( od 73. Fejsa) Kostić 8 ( od 84. Tadić), Mitrović 7.JERMENIJA: Movsisijan 6,5, Gazarijan 6 ( od 82. Simonijan), Piceli 6,5 ( od 65. Korijan), Ozbiliz 6,5 ( od 59. Hovhanisijan), Mkrtčijan 6,5, Mkhitarijan 6, Hajrapelijan 6,5, Andonijan 6, Arzumarijan 6, Kasparov 6.Žuti kartoni: Ivanović (Srbija), Gazarijan (Jermenija)Igrač utakmice: Filip Kostić (Srbija)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,