0

Srbija – Mađarska 1:1 (produžetak)

07.51 – Kraj 1:1. Igraće se produžeci. Posle dramatične završnice u kojoj je Srbija izjednačila u prvom minutu zaustavnog vremena, sudija je odsvirao kraj i drugog poluvremena. U produžetke Srbija ulazi sa igračem manje.

07.49 – Srbija sa 10 igrača! Duel Gajića na levoj strani dovodi do prekida i drugog žutog kartona zbog koga Srbija ostaje sa 10 igrača.

07.48GOOOOOOOL! Šaponjić glavom postiže gol u prvom minutu zaustavnog vremena.

07.45 – Gaćinović šutira ali opet nedovoljno precizno. Još nekoliko minuta do kraja.

07.41 – Nova dobra prilika za Srbiju, ali lopta posle nekoliko pokušaja naših igrača u kaznenom prostoru Mađarske, lopta odlazi visoko iznad gola. Reprezentativci Srbije u stalnoj ofanzivi i šansama, ali nedostaje završni udarac.

07.30 – Mandić sjajno šutira, ali odlični golman Mađara ponovo brani!

07.15 – Gol za Mađarsku! Janković u odličnoj šansi, ali se lopta odbija i Mađari uspevaju da jedan kontranapad realizuju u vođstvo od 1:0.

07.12 – Prva izmena kod Mađara. Izlazi Kečkeš a u igru ulazi Atila Salader. Očigledno je za ekipu Mađara problem kako zaustaviti Mandića, pa se selektor opredelio za ovu izmenu iz opreza da Kečkeš u nekom narednom duelu ne “zaradi” i drugi karton.

07.08 – Drugi žuti karton za Mađarsku. Posle duela u skoku sa Mandićem, kapiten Mađarske Kečkeš “zaradio” je žuti karton, ukupno drugi za njegovu ekipu. Početkom drugog poluvremela lopta gotovo stalno u posedu naših igrača.

07.04 -Počelo je drugo poluvreme. Već u prvom minutu dva šuta na gol Mađarske, ali Šekelji na visini zadatka.

06.55 – Završeno je prvo poluvreme osmine finala između omladinskih reprezentacija Srbije i Mađarske. Rezultat 0:0, uz nekoliko vrlo izglednih šansi “orlića” koje nisu realizovane zahvaljujući odličnim odbranama golmana Šekeljija.

06.53 – Najbolja šansa i napad na utakmici! Mandić se probija po desnoj strani i sa desnog ugla peterca šutira, ali sjajnom intervencijom Šekelji ponovo uspeva da sačuva gol. U nastavku Mađari prave prekid a zbog namernog faula Šalaju dobija prvi žuti karton na utakmici.

06.43 – Posle kornera, nova šansa za gol. Posle centaršuta iz kornera sa leve strane, u gužvi se najbolje snašao Maksimović i sjajno šutirao, ali golman Mađarske Šekelji je oprezan i uspeva da odbrani mrežu.

06.35 – Najozbiljnija šansa za “orliće”! Grujić se probija do šesnaesterca Mađarske i šutira u gornji levi ugao gola Mađarske, golman uspeva krajnjim naporom da loptu izbaci u korner.

06.25 – Lepa šansa za Srbiju! Maksimović prolazi po desnoj strani i centrira sa ivice šesnaesterca, šut glavom Mandića sa ivice peterca, ali lopta odlazi kraj gola Mađarske.

06.20 – Prvih petnaestak minuta duela ravnopravnih rivala protiče u taktičkoj igri na sredini terena. Po statistici, Mađarski igrači neznatno češće u posedu lopte, a naši reprezentativci imali par šuteva prema golu, ali bez većih šansi za pogodak.

06.07 – Počea utakmica omladinskih reprezentacija Srbije i Mađarske.

Omladinci Srbije odlično su odigrali prvi deo Svetskog šampionata na Novom Zelandu, sad je vreme za ozbiljnije izazove. Protivnik izabranika Veljka Paunovića u osmini finala takmičenja je Mađarska.

“Nije fraza, ali mislim da je ovo prvenstvo zaista pokazalo da nema lakih protivnika. Mađarska je ozbiljan tim, zasluženo su se plasirali na Prvenstvo sveta i imaju kvalitet. Njihova grupa je takođe bila dosta teška, imali su Brazil i Nigeriju, sa kojima su se ravnopravno borili, a pobedili su Severnu Koreju”, rekao je Paunović.

Srbija je u grupnom delu takmičenja zabeležila dve pobede (Mali i Meksiko) i minimalni poraz od Urugvaja i osvojila prvo mesto u grupi. S druge strane, Mađarska je kao trećeplasirana ekipa iz grupe prošla među najboljih 16.

“Orlići” u ovom meču neće moći da računaju na jednog od najboljih igrača na turniru Sergeja Milinkovića-Savića, ali glavna prednost srpskog tima je timska igra.

Dve ekipe su u aprilu odigrale prijateljski meč u Beogradu, a Srbija je slavila sa 4:3.

Utakmica između Srbije i Mađarske na programu je u šest sati ujutro po srednjoevropskom vremenu, a direktan prenos je na Drugom programu RTS-a.

Filed in: Fudbalski Transferi