0

Srbija – Brazil 1:1 (produžeci)

08.49 – Selektor Paunović pravi i poslednju izmenu na meču, Ilić menja Šaponjića.

08.55 – Počeo prvi produžetak.

08.50 Završeno je i drugo poluvreme. Reprezentacije Srbije i Brazila igraće produžetke u finalnoj utakmici pošto je posle 90 minuta utakmica završena rezultatom 1:1 (0:0).

08.47 – Brazil je zaustavnom vremenu mogao da dođe do pobede ali fantastični Rajković brani sjajan šut iz slobodnog udarca.

08.35 – Još jedan odličan udarac Brazila, i još jednom brani Rajković.

08.29GOOOL! Samo tri minuta kasnije Pereira sjajnim solo prodorom kroz trojicu naših igrača postiže pogodak za izjednačenje 1:1. Slaba reakcija naše odbrane koja kao da je još bila pod utiskom zbog postignutog gola.

08.26 – GOOOL! Srbija vodi sa 1:0 od 70. minuta golom Staniše Mandića! Sjajna reakcija našeg napadača koji na odličan centaršut matira Brazilskog golmana.

08.16 – Fantastična akcija naših igrača u 60. minutu, Gajićev šut brani Žan.

08.04 – Možda i najopasniji napad Brazila na utakmici u 49. minutu, na sreću Danilo šutira preko prečke.

08.00 – Počelo i drugo poluvreme na stadionu u Oklendu.

07.45Kraj prvog poluvremena, Srbija – Brazil 0:0. Imali smo sjajnu priliku u samoj završnici meča preko Babića i Sergeja-Milinkovića Savića koji glavom sa nekoliko metara ne uspeva da postigne pogodak. Reprezentacija Srbije je u poslednjoj trećini poluvremena uspela da se solobodi pritiska i počela da ozbiljnije napada protivnika.

07.34 – Prvi udarac za Srbiju u okvir gola, “bomba” Gajića sa preko 30 metara, ipak, golman Brazila na mestu.

07.30 – Andrija Živković u 30. minutu iz slobodnog udarca sa oko 25 metara šutira visoko preko gola.

07.25 – Nova opasnost po naš gol, na sreću Žoao Pedro šutira pored stative.

07.20 – Novi opasan napad Brazila, udarac Gabrijela Žesusa sa desne strane ponovo brani fantastični Rajković. Veliki pritisak Brazilaca u ovim trenucima meča.

07.09 – Velika prilika za Brazil u 10. minutu. Na odličan šut Žana Karlosa fantastično reaguje kapiten Predrag Rajković koji zaustavlja njegov šut u okvir gola.

07.02 – Orlići već na startu zapretili preko Mandića i Šaponjića …

07.00 – Sudija označio početak meča, početni udarac izveo Brazil.

06.53 – Sve je spremno za početak velikog finala Prvenstva sveta za omladince. Na stadionu u Oklendu intonirane himne Brazila i Srbije. Oko 25 000 navijača na stadionu.

06.35 – Poznate su i postave Srbije i Brazila. Male promene u oba tima u odnosu na prethodne mečeve.

06.30 – Reprezentacija Malija osvojila je 3. mesto na Svetskom prvenstvu za fudbalere do 20 godina pošto je jutros u Oklendu savladala Senegal sa 3:1.

Omladinci Srbija su na Novom Zelandu srušili sve prepreke, osim one najvrednije. U sigurno najvažnijoj utakmici u karijerama ovih mladih momaka protivnik je fudbalska velesila – reprezentacija Brazila.

Utakmica na Nort Harbor stadionu u Oklendupočinje u sedam časova po srednjeevropskom vremenu, uz direktan televizijski prenos na Prvom programu RTS-a.

Filed in: Fudbalski Transferi