0

Srbija – Brazil 1:1, 112. minut

Krenulo je poslednjih 15 minuta igre. Odličan pokuša Maksimovića, lopta prelazi nekoliko santimetara preko prečke. Mladi vezista Srbije povukao je loptu sa leve strane ka sredini terena, došao do ivice kaznenog prostora i onda ciljao kontraugao gola rivala.Prvi produžetak je počeo napadom Srbije. Poslednju izmenu na meču pravi Paunović. Umesto Ivana Šaponjića od 95. minuta na terenu je Stefan Ilić. Napadač subotičkog Spartaka debituje na šampionatu sveta. Sve do poslednjeg minuta prvog produžetka nije se na terenu dešavalo ništa vredno pomena, a onda su dva fudbalera Brazila duplim pasom iz igre izbacili šest srpskih reprezentativaca i došli u gol šansu, ali je Rajković ponovo uspešno intervenisao.Igra se još tri minuta zaustavnog vremena. Rajković ostavlja Srbiju u finalu SP. Mladi golman Crvene zvezde odlično je intervenisao posle slobodnog udarca koji su Brazilci imali sa nešto više od dvadeset metara sa desne strane. Meč ulazi u produžetke.Umesto Mandića, od 76. minuta na terenu je Gaćinović. Od 82. minuta umesto Milinković-Savića igraće Vukašin Jovanović. Od vodećeg gola Srbije Brazil je potpuno preuzeo inicijativu igre i znatno je opasniji po gol Rajkovića. Ipak, srpski defanzivci odrađuju dobar posao i, uz malo problema, odbijaju nalete rivala.GOL – 1:1. Samo tri minuta trajala je prednost Srbije. Andreas Pereira je za samo osam minuta na terenu, pošto je u igru ušao u 65. uspeo da postigne gol. Sve je sam uradio mladi Brazilac. Na levoj strani je prošao između tri srpska fudbalera, ušao u kazneni prostor, gde se fintom oslobodio Gajića i onda iskosa sa desetak metara po zemlji pogodio dalji ugao Rajkovićevog gola.GOOOOOOOOOOOOL – 1:0 za Srbiju u 70, minutu utakmice. Strelac je Staniša Mandić. Napadač Čukaričkog započeo je akciju na nekih 25 metara od gola, sjajno je težište igre prebacio s leve na desnu stranu, gde je Živković loptom u prazan prostor poslužio Maksimovića, koji je sjajno centrirao a napadaču Čukaričkog je preostao lakši deo posla da loptu sa tri metra sprovede u praznu mrežu.Velika šansa za Srbiju na isteku sata igre. Odlično su u kaznenom prostoru kombinovali Živković i Gajić, desni bek je dobio sjajnu loptu u prostor i iskosa da desne strane sa šest metara šutirao u golmana Brazila, koji je pravovremenim istrčavanjem skratio ugao mladom defanzivcu OFK Beograda.Posle uvodne, više prividne, dominacije Brazila igra se preselila na sredinu terena, a iako je nekoliko akcija na obe strane u začetku delovalo znatno opasnije, završavane su bez većih opasnosti po gol. Drugo poluvreme počelo je napadom Srbije. Obe ekipe u nastavak meča ulaze sa početnim postavama. Posle samo četiri minuta igre velika šasna, najbolja u dosadašnjem toku meča, za Brazilce. Probili su po levoj strani srpsku odbranu, centaršut po zemlji Rajković je kratko odbio, Antovov je loptu izbio u sredinu kaznenog prostora, odakle je Danilo sa desetak metara šutirao preko gola.Kraj prvog poluvremena posle minuta igre u nadoknadi vremena, u kojoj je Srbija imala najbolju priliku za gol. Posle kornera sa desne strane Babić je sa druge stative loptu vratio u centralni deo kaznenog prostora, Milinković-Savić je gotovo neometan šutirao glavom sa sedam, osam metara, ali je golman Brazila uspeo da interveniše i uhvati loptu koja je po zemlji išla u gol.U 33. minutu Srbija je prvi put ozbiljnije pripretila Brazilu i to udarcem sa distance. Gajić presekao je na polovini terena napad rivala povukao loptu i sa tridesetak metara uputio sasvim solidan šut ka golu “karioka, ali je čuvar mreže Brazila relativno lako zaustavio pokušaj desnog beka “orlića”.U prvih 20 minuta igre nije mnogo toga viđeno od srpskih fudbalera, iako Paunovićevi izabranici nisu u podređenom položaju. Pokušavaju “orlići” dodavanjima u dubinu, kroz centralne bekove bekove Brazila da dođu do šanse, ali, zasad, nemaju previše uspeha. Nova dobra šansa za “karioke” i nova odlična odbrana Rajkovića. Mladi fudbaler Brazila protutnjao je levom stranom, ušao u kazneni prostor i iskosa sa desetak metara snažno šutirao u bliži ugao Rajkovićevog gola, ali je Zvezdin golman loptu poslao u korner.Prva velika šansa na meču za Brazil u 10. minutu. Posle slobodnog udarca i intervencije srpske odbrane, lopta pada na nekih 17, 18 metara odakle je po zemlji šutirao jedan fudbaler “karioka”, ali je Rajković sjajno intervenisao.Meč je počeo. “Orlići” u prvom poluvremenu napadaju na gol ispod južne tribine. Paunović je odlučio da meč počne u nešto ofanzivnijem sastavu, Rajković je na golu, Gajić, Veljković, Babić i Antonov su u poslednjoj liniji, vezni red sačinjavaju Zdjelar, Maksimović, Milinković-Savić i Živković, nešto istureniji je Mandić, dok je u samom špicu Šaponjić.Omladinci Srbije igraju meč dosadašnjih karijera.Izabranici Veljka Paunovića protiv Brazila igraju finale Svetskog prvenstva za fudbalere do 20 godina i imaju priliku da ponove uspeh Jugoslavije iz 1987 godine, kada su se Prosinečki, Petrić, Mijatović, Šuker… u Čileu popeli na krov sveta.Dešavanja s meča pratite iz minuta u minut na sajtu “Novosti”.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,