0

Spektakl u Tbilisiju, Barsa osvojila Superkup!

Fudbaleri Barselone osvojili su Superkup Evrope, pošto su posle produžetaka u Tbilisiju pobedili Sevilju. Rezultat je posle regularnog dela bio 4:4, a odlučujući gol u 115. minutu postigao je Pedro Rodriges.

Barselona je tako osvojila svoj peti Super kup u istoriji.

Sevilja, prošlosezonski pobednik Lige Evropa, bolje je počela susret i povela već u trećem minutu pogotkom Evera Banege iz slobodnog udarca.

Ipak, Barselona je ubrzo preokrenula golovima Lionela Mesija, oba iz slobodnih udaraca, u sedmom i 16. minutu.

Katalonski klub je do poluvremena postigao i treći pogodak, pošto je u 44. minutu precizan bio Rafinja, posle odličnog poteza i asistencije Luisa Suaresa.

Aktuelni šampion Evrope je na početku drugog poluvremena postigao još jedan pogodak i tako stekao ubedljivu prednost.

Suares je u 52. minutu savladao Beta, posle greške na sredini terena igrača Sevilje. Serhio Buskec je uzeo loptu i asistirao urugvajskom napadaču, koji je ostao sam pred protivničkim golmanom.

Sevilja se i pored tri gola prednosti protivnika nije predala i spektakularno je nadoknadila zaostatak.

Strelci su bili Hoze Antonio Rejes u 57, Kevin Gameiro u 72. iz penala, kao i najveće pojačanje Sevilje ovog leta, Jevhen Konopljanka u 81. minutu.

Barselona je pobedila zahvaljujući rezervisti Pedru, koji je prema navodima medija na korak od odlaska iz Barselone. On je iskoristio odbitak nakon šuta Lea Mesija i pet minuta pre kraja drugog produžetka doneo trofej aktuelnom šampionu Evrope.

Ovako je protekao meč u Tbilisiju:

23.15 – Završen je meč, Barselona je savladala Sevilju sa 5:4 i tako je osvojila Superlup Evrope.

23.08 – GOL! Barselona postiže gol u 115. minutu i vodi sa 5:4. Strelac je Pedro.

22.56 – Kraj prvog produžetka, bez izglednijih prilika na obe strane.

22.36 – Završeno je i drugo poluvreme. Pošto je rezultat nerešen 4:4 igraće se produžeci.

22.22 – GOL! Totalni preokret u Tbilisiju. Konopljanka na debiju za Sevilju postiže pogodak uz sjajnu asistenciju Imobilea za 4:4.

22.13 – GOL! Kevin Gameiro siguran sa bele tačke. Sudija je dosudio najstrožu kaznu nakon starta Matjea nad Vitolom – 4:3!

21.59 – GOL! Hoze Antonijo Rejes postiže prelep pogodak i smanjuje prednost Barelone na 4:2.

21.54 – GOL! U strelce se upisuje i Luis Suarez, velikih 4:1 za Barsu!

21.31 – Kraj prvog dela meča, Barselona vodi protiv Sevilje sa 3:1.

21.30 – GOL! Sjajna asistencija Luisa Suareza ka Rafinji kome nije bilo teško da postigne pogodak za vođstvo Barselone od 3:1.

21.00 – GOL! Još jedan slobodan udarac, još jedan pogodak. Barsa vodi sa 2:1, ponovo je strelac Lionel Mesi.

20.52 – GOL! Mesi već u sedmom minutu donosi izjednačenje. Još jedan pogodak iz slobodnog udarca, veoma sličan golu Sevilje.

20.48 – GOL! Sevilja od trećeg minuta vodi sa 1:0, strelac je Banega iz slobodnog udarca.