0

Raspucani „milioneri", Menhengladbah na dnu tabele

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na gostujućem terenu Ingolštat sa 4:0, u utakmici drugog kola nemačke Bundes lige i ostvarili drugu pobedu.

Borusija je u prvom poluvremenu propustila nekoliko dobrih prilika, a povela je u 55. minutu golom Matijasa Gintera na asistenciju Henrika Mhitarjana.

Marko Rojs udvostručio je prednost u 60. minutu iz jedanaesterca koji je dosuđen zbog prekršaja Morica Hartmana nad Marselom Šmelcerom. Šinđi Kagava postigao je gol u 84. minutu posle asistencije Pjera Emerika Obamejanga koji je u prvom minutu sudijske nadoknade vremena postavio konačan rezultat, na dodavanje Gintera.

Posle dva kola Borusija je prva na tabeli sa svih šest bodova, a Ingolštat je osmi sa tri boda.

“To je vrlo lepa slika”, kratko je rekao trener “milionera” Tomas Tuhel.

Fudbaleri Majnca savladali su u Menhengladbahu ekipu domaće Borusije sa 2:1, u poslednjoj utakmici 2. kola nemačke Bundes lige.

Majnc je osvojio prve bodove ove sezone, dok je Borusija pretrpela drugi poraz i ostala na začelju tabele.

Filed in: Fudbalski Transferi