0

Premijer liga: Siti održao čas fudbala Čelsiju

U VELIKOM derbiju 2. kola Premijer lige nije bilo neizvesnosti. Mančester siti je bez većih problema savladao Čelsi 3:0 (1:0). Argentinac Serhio Aguero je imao pravi mali duel protiv golmana Murinjovog tima Asmira Begovića. Posle tri sjajne šanse uspeo je da matira Bosanca u 31. minutu i načne mrežu gostiju iz Londona koji se od ovog šoka nisu oporavili do kraja utakmice. Jednostavno, bilo je ovo nedeljno popodne “nebeskoplavih” u koje se Čelsi utopio kao sasvim prosečan tim.Na terenu stadiona “Etihad” viđena su sva trojica srpskih reprezentativaca. Kapiten Srbije bio je tokom drugog poluvremena i kapiten Čelsija Branislav Ivanović. Pored njega je bio Nemanja Matić, dok je Aleksandar Kolarov blistao u dresu “građana”.”Plavce” je u nastavku meča dokusurio Vensan Kompani u 79. minutu, a 85. minutu Luis Rosa Fernandinjo je postavio konačnih i ubedljivih 3:0.Mančester siti je tako novom trojkom, kao i u prvom kolu krunisao sjajan početak sezone, pa se od nedelje nalazi na čelu Premijer lige sa dve pobede i gol razlikom 6:0.Menadžer Čelsija Žoze Murinjo bio je tokom meča na meti domaćih navijača, a zanimljivo je da su ga oni “prozivali” uglavnom u trenucima kada je nova lekarska ekipa ukazivala pomoć gostima, pošto je pre nekoliko dana udaljio iz stručnog štaba “neposlušnu” doktorku Evu Karneiro.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,