0

Premijer liga: Čelsi jedva pobedio, Kolarov strelac u trijumfu Sitija

Fudbaleri Čelsija zabeležili su pobedu u 3. kolu Premijer lige, pošto su danas u gostima savladali ekipu Vest Bromvič Albiona rezultatom 3:2 (3:1). Veoma uzbudljiva utakmica viđena je na Hotornu, a strelci za ekipu Čelsija bili su Pedro u 20, Dijego Kosta u 30 i Cezar Aspilikueta u 41. minutu susreta. Za domaći tim strelac oba gola bio je Džejms Morison u 36. i 59. minutu.Utakmica je počela veoma loše za Čelsi pošto je domaći tim već u 14. minutu dobio penal, posle starta Nemanje Matića. Ipak Tibo Kurtoa obranio je jedanesterac i tako spasio svoju ekipu koja je povela u 20. minutu golom novajlije Pedra, koji je na ovom meču najavio da će biti ogromno pojačanje.Deset minuta kasnije “plavci” su imali 2:0 pošto je asistenciju Pedra dobro ispratio Kosta i duplirao vođstvo. Ipak samo šest minuta posle toga domaći tim stiže do gola preko Morisona koji je dobro ispratio akciju i udarcem glavom matirao Kurtou.Međtuim, Čelci preko Aspilikuete dolazi do 3:1, i tim rezutatlom se otišlo na odmor.U nastavku meča Džon Teri je dobio crveni karton, te su gosti sa deset igrača igrali do kraja susreta. Domaći tim iskoristio je brojčanu snagu na terenu i došao do gola preko Morisona, ali snagu za preokret nisu imali.Do kraja utakmice Čelsi, za koji su svih 90. minuta na terenu proveli srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović, uspeo je da odoli napadima i zabelži prvu pobedu ove sezone.Glavni favoriti za titulu ove godine, ekipa Mančester Sitija, je nastavila sa odličnim igrama. U gostima su savladali Everton sa 2:0. Velike zasluge za to ima srpski rperezentativac Aleksandar Kolarov koji je veoma lepim golom “načeo karamele” i značajno uticao na pobedu. Konačan rezultat je postavio Nasri u završnici meča.Votford i Sautempton su odigrali meč bez golova, a srpski igrač Dušan Tadić je meč odgledao sa klupe.REZULTATI:Vest Bromvič Albion – Čelsi 2:3 (Pedro 20, Kosta 30, Morison 36, 59)Everton – Mančester Siti 0:2 (Kolarov 61, Nasri 89)Votford – Sautempton 0:0Odigrano u subotu: Kristal Palas – Aston Vila 2:1, Lester – Totenhem 1:1, Norič – Stouk 1:1, Sanderlend – Svonsi 1:1, Vest Hem – Bornmut 3:4, Mančester Junajted – Njukasl 0:0.Arsenal i Liverpul sastaju se u ponedeljak.Tabela: Lester i Mančester Junajted po 7 bodova, Mančester Siti, Mančester Siti, Kristal Palas i Liverpul po 6, Svonsi 5, itd

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,