0

Premijer liga: Arsenal slavio u gostima

Fudbaleri Arsenala savladali su danas na gostovanju ekipu Kristal Palasa sa 2:1 (1:1) u prvoj nedeljnoj utakmici 2. kola engleske Premijer lige.
Arsenal je zabeležio prvu pobedu u šampionatu, poošto je prošle nedelje doživeo šokantan poraz kod kuće od Vest Hema (0:2).Tim Arsena Vengera imao je veliki broj prilika, ali je teže nego što se očekivalo došao do slavlja.Gosti su poveli u 16. minutu zahvaljujući spektakularnom golu Olivijea Žirua, a izjednačio je u 28. minutu Džoel Vord koji je preciznim udarcem po zemlji savldao golmana Petra Cceha.Sav plen “tobdžijama” doneo je Diljeni, koji je u 55. minutu pogodio sopstvenu mrežu nakon odraca glavom Aleksisa Sančeza.Fudbaleri Arsenala u narednom kolu dočekuju Liverpul, dok Kristal Palas igra protiv Aston Vile.Rezultati i strelci 2. 2ola Premijer lige:Kristal Palas – Arsenal 1:2 (Vord 28-Žiru 16, Dilejni autogol 55)Mančester siti – Čelsi (17)Ponedeljak:Liverpul – Bornmaut (21).

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,