0

Paunović: Imam lavove koji igraju srcem; Štork: Nismo imali sreće

Neverovatan meč su odigrali izabranici Veljka Paunovića protiv Mađarske i potpuno zasluženo došli do trijumfa, posle produžetaka (2:1). Šetali su sve vreme na rubu eliminacije, ali se na kraju sve dobro zavšilo. – Bio sam ubeđen da ćemo doći do izjednačenja i da ćemo izboriti produžetke. Ovaj tim je postigao mnogo golova u poslednjim minutima utakmica, jer uvek igraju napadački – priča Paunović. Slektor ne krije koliko je ponosan na ekipu. – Imam 21 lava u timu koji igraju fudbal srcem i daju sve od sebe na terenu. Uvek smo imali veru. Kada smo izjednačili rekao sam sebi “Pobedićemo”. Rekao sam momcima pre produžetaka da čekaju šansu i da će se prilika sigurno ukazati. Kada smo je dobili iskoristili smo je.Pohvalio je i sjajnog Ivana Šaponjića koji je bio jedan od najzaslužnijih za prolazak dalje.- Verovao sam u njega uvek i sve utakmice na ovom šampionatu je odigroa odlično. Srećan sam što je veliki trud materijalizovao i golom. Ali, ne mogu nikoga da izdvojim, svi momci su bili fantastični. Sada se okrećemo narednom protivniku – poručio je Veljko Paunović. Uprkos porazu selektor Mađarske Bernd Štork je bio zadovoljan. – Ponosan sam na ekipu. Igrali su veoma dobro i ovo je bio veoma dobar turnir za nas. Nažalost, izgubili smo u produžecima, ali smo dobro igrali. Svi mogu da budu ponosni na način na koji su fudbaleri igrali, dali su svoj maksimum, ali na kraju sreća nije bila na našoj strani – zaključio je Benrd Štork. Za plasman u polufinale Srbija će igrati protiv selekcija SAD koja je savladala Kolumbiju sa 1:0. Inače, Kolumbijci su u 83. minutu promašili penal.Meč se igra u Ouklendu u nedelju od 9.30 po našem vremenu.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,