0

Partizan ubedljiv protiv Vašaša: Upisao se i Oumaru

Od specijalnog izveštača sa PohorjaMAKSIMALNO na šampiona Gruzije. Četiri provere i četiri pobede šampiona u Srbiji, od čega je poslednja na generalnoj probi za evropsku premijeru protiv Dile Gori bila najefektnija i najefikasnija, stradao je Vašaš – 4:1 (1:0).Partizan je već u prvom napadu nagovestio da će se više pitati na terenu, ali je Božinov odličan centaršut Oumarua poslao na prečku Nađijevog gola umesto u mrežu. Mnogo veći posed lopte tokom prvih 45 minuta nije bolje materijalizovan najviše zbog terena koji je bio pogodniji za vaterpolo nego za fudbal, iako su u tom delu igre Ninković i Oumaru bili posebno raspoloženi. Jedan u nizu karakterističnih prodora Kamerunca Božinov u 19.minutu nije uspeo da sprovede glavom u mrežu, a 20 minuta kasnije centaršut Oumarua je izblokiran u poslednji čas pred neminovnu egzekuciju bugarskog napadača koji se nalazio na drugoj stativi.Ono što crno-beli nisu uspeli da ostvare kombinatorikom tokom prvog perioda igre jesu posle kornera na isteku 20.minuta. Ninković je poslao oštru loptu iz kornera na peterac, najviši u skoku je bio Miloš Ostojić i zakucao loptu u mrežu. Trenera Milinkovića može da raduje da Mađari nisu uspeli ozbiljnije da ugroze improvizovanu odbranu koju su u centrali usled odsustva povređenih činili Ostojić i Ćirković. Sve iole vredno pomena od strane Vašaša dogodilo se u u 38. minutu kada je Bereč bio neprecizan sa distance. Drugo poluvreme je donelo mnogo više sadržaja pred oba gola. Partizan je krenuo mnogo agresivnije, a nagrada je stigla preko prvenca Oumarua u 58.minutu kada je Kamerunac na petercu skrenuo loptu u mrežu posle šuta Ninkovića. Posle greške Bandalovskog i rutinske realizacije Novaka u 63.minutu Vašaš je u par navrata zapretio da pokvari stopostotan učinak crno-belih u Sloveniji. Kako se to nije dogodilo na drugoj strani je stigla surova kazna preko dvojice rezervista. Najpre je Trujić sjajno gađao dalji ugao Nađijevog gola u 83.minutu, da bi Kojić tri minuta kasnije posle kornera i gužve ispred gola Vašaša ugurao loptu u mrežu za konačnih 4:1.PARTIZAN – VAŠAŠA 4:1 (1:0)STRELCI: Ostojić u 20, Oumaru u 58, Trujić u 83, Kojić u 86.minutu za Partizan, Novak u 63.minutu za Vašaš. Teren u Bakovcima. Gledalaca:200. Sudija: Andrej Tretnak (Slovenija). PARTIZAN: Živković, Vulićević, Ostojić, Ćirković, N.Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, Oumaru, Ninković, Božinov. Igrali su još: Bandalovski, Ilić, Trujić, Lukić, Kojić.VAŠAŠ: Nađi, Osvat, Pajović, Gruz, Hangija, Vida, Bereč, Cvitković, Vas, Novak, Lazok. Igrali su još: Adam, Gorgenji, Bort, Murka, Gal.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,