0

Partizan šampionski počeo prvenstvo

U premijernoj utakmici šampionata Srbije, fudbaleri Partizana pobedili su u Beogradu povratnika u Super ligu, ekipu Metalca, sa 4:0 (3:0) i uspešno počeli odbranu titule.

Crno-beli su posao završili već u prvih pola sata, kada su postigli sva tri gola, a potom su, u teškim uslovima za igru zbog velike vrućine, do kraja uspešno čuvali prednost.

Partizan je poveo u 16. minutu golom Andrije Živkovića, a pet minuta kasnije prednost je udvostručio Abubakar Oumaru.

Strelac trećeg pogotka bio je Valerij Božinov u 31. minutu, a konačan rezultat postavio je kapiten Saša Ilić u nadoknadi vremena.

Večeras je odigran još jedan susret prvog kola, u kome je Borac u Čačku pobedio ekipu niškog Radničkog sa 2:1.

Gosti su poveli u 37. minutu golom Zemljanuhina, a Borac je u drugom poluvremenu pogocima Jevtovića u 49. i Krstića u 73. stigao do trijumfa i tri boda.

Ostali mečevi prvog kola Super lige na programu su u subotu i nedelju.

Ovako je startovalo fudbalsko prvenstvo u Srbiji:

21.52 – Kraj, Partizan – Metalac 4:0.

21.51 – GOL! Partizan u finišu meča postiže i četvrti pogodak, strelac je Saša Ilić.

21.50 – Završen meč u Čačku, Borac – Radnički 2:1.

21.39 – Borac stiže do preokreta i sada vodi protiv Radničkog sa 2:1.

21.18 – Borac stiže do izjednačenja, strelac je Jevtović u 61. minutu utakmice.

21.04 – Nastavljeni mečevi u Beogradu i Čačku.

20.48 – Poluvreme i u Beogradu, Partizan – Metalac 3:0.

20.47 – Poluvreme u Čačku, Borac – Radnički 0:1.

20.39 – Gol i u Čačku, Radnički od 38. minuta u gostima vodi protiv Borca, strelac je Zemljanukin.

20.32 – GOL! Partizan već ima veliku prednost od 3:0, strelac je Valeri Božinov u 31. minutu.

20.22 – GOL! Crno-beli dupliraju prednost u 21. minutu, gol je postigao Abubakar.

20.17 – GOL! Partizan vodi sa 1:0 od 16. minuta, strelac je Andrija Živković.

20.01 – Počeli mečevi u Beogradu i Čačku.

Filed in: Fudbalski Transferi