0

Partizan sa desetoricom poražen u Borisovu: Andrija promašio Ligu šampiona

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA “NOVOSTI” IZ BELORUSIJE PORAZ na velikom jubileju! Partizan je odigrao 100. utakmicu u Kupu i Ligi šampiona i završio je neslavno. BATE Borisov je na svom terenu u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona slavio “na mišiće” – 1:0 (0:0). Gol odluke pao je u 75. minutu kada je kapiten BATE-a Mihail Gordječuk zatresao mrežu posle kornera, ali je ključni momenat bilo isključenje neiskusnog Marka Jevtovića koji je požuteo u 21. minutu i nadoknadi prvog poluvremena. Od tog trenutka splasle su šanse crno-belih da mogu lakše do gola domaćina, da mogu do dobrog rezultata u prvoj utakmici u Belorusiji i da mogu stepenik bliže evropskoj eliti i basnoslovnim milionima evra.PUT OD 1.600 KILOMETARA NAVIJAČI Partizana prevalili su u jednom pravcu od Beograda do Borisova 1.600 kilometara kako bi bodrili svoj tim u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona. Njih oko 150 bili su smešteni na južnoj tribini i bili su najglasniji tokom meča sa Belorusima.Zanimljivo je da ih je domaćin pustio da uđu na stadion tek u 10. minutu utakmicem, a na tribinu su ušli zajedno sa nekoliko navijača moskovskog CSKA. Fudbalska priča iz udžbenika viđena je u Borisovu. Domaćin je napadao, gost se oslobodio pritiska, imao dve sjajne šanse,a kazna je stigla kao u čuvenoj priči o tragičaru koji biva brzo kažnjen za promašaje. Mogao je Andrija Živković da onim zvezdama sa logotipa Lige šampiona pospe put crno-belih u elitu. Samo da je u 13. i 70. minutu bio pola koraka brži od golmana domaćih. Ali nije… Partizan se sa jednom loptom u mreži vraća kući, a ostaje mu nada da će u revanšu sledeće srede u prepunoj Humskoj da napravi novo čudo, novi korak u slavi. Videlo se da za rivala ima dobar tim, ali ne i prepreku koja ne može da se preskoči. Počeo je Partizan na “Borisov areni” bojažljivo i već u 1. minutu je bilo jasno da će kapiten domaćina Vitalij Radjonov biti glavna opasnot za gol Živka Živkvoića. Isti igrač je već u 7. minutu pripretio udarcem glavom, prvi put je Živković spasavao svoju mrežu. Identična akcija, posle centaršuta sa desne strane viđena je i 17. minutu i opet je golman Partizana pokazao da se vraća u staru, dobru formu. Ipak, u 13. minutu viđena je najbolja prilika u prvom poluvremenu u kojooj se našao Andrija Živković. Mogao je i morao Partizan do vođstva, Abubakar Oumaru je povukao sjajan kontranapad, uposlio usamljenog Živkovića na desnoj strani terena, ali je golman BATE-a Sergej Černik bio za milimetar brži i spasao gol. Kapiten domaćih, taj “namazani” i prevejani Rodjonov bar je nešto konkrento uradio za svoj tim u prvom poluvrmenu. Prvo je u 21.minutu izazvao mladog Marka Jevtovića da zaradi prvi žuti karton, a duboko u nadoknadi prvog dela meča Jevtović je na sredini terena napravio faul koji je škotski sudija Tompson bez mnogo dvoumljenja “obojio” u još jedan žuti, pa i crveni karton.SRBIJA-RUSIJA ZAJEDNIČKO navijanje pristalica Partizana i CSKA na južnoj tribini “Borisov arene” u nekoliko navrata je odzvanjalo skandiranjem “Srbij…Rusija…” Domaći navjači su ovo pozdravili aplauzom. Desetkovani Partizan morao je da menja taktiku, preslaže linije tima i traži priliku u organizovanijoj odbrani. Za čudo, Zoran Milinković nije prinudnu izmenu napravio u poluvremenu, već je Valerija Božinova izveo iz igre tek u 54. minutu. Stao je Partizan na loptu, domaćin nije imao rešenja u napadu, a onda je u 70. minutu ponovo sevnula kontra crno-belih. Opet je Abubakar uposlio Živkvoića koji je ponovo mogao da se proslavi pošto se pogledao u oči sa golmanom domaćeg tima. Kazna je stigla samo pet minuta kasnije posle prave opsade gola Živka Živkovića. Kapiten Mihail Gordječuk se ipak iskupio za sve promašaje i posle kornera sa leve strane doveo svoj tim u vođstvo od 1:0. Tako je u vodu pala organizovana odbrana crno-belih, a dve kolosalne šanse Živkovića biće samo uspomena sa puta u Belorusiju. Može se slobodno reći da je mladi as crno-belih već mogao da obezbedi Partizanu plasman u Ligu šampiona. On i njegovi saigrači imaće ipak tu priliku sledeće srede u Beogradu. Moraće da jure gol zaostataka, ali i po terenu opasne i brze Beloruse koji su posle prvog meča za korak ispred Beograđana. Na ispitu su sada svi. Navijači i igrači srpskog šampiona.JUBILEJPARTIZAN je u Borisovu odigrao svoju jubilarnu 100. utakmicu u Kupu šampiona, ili Ligi šampiona. Za crno-bele je sve počelo 4. septembra 1955. godineu Lisabonu kada su remizirali sa domaćim Sportingom (3:3). U revanšu je Partizan bio još ubojitiji i pobedom od 5:2 se plasirao u 2. kolo Kupa šampiona.BATE BORISOV – PARTIZAN 1:0 (0:0)STRELAC: Gordejčuk u 75. minutu. Stadion “Borisov arena”. Gledalaca: 11.500. Sudija: Kreg Tompson (Škotska) 7.BATE BORISOV: Černik 7 – Mladenović 7, Milunović 6,5, Poljakov 6,5 , Žavnerčik 6,5 – Hleb 6,5 (od 86. Baga-), Jablonski 6, Aleksijevič 6,5 – Volodko 6 (Od 64. Staševič -) ), Gordejčuk 8- Rodjonov 8.PARTIZAN: Ž. Živković 7,5 – Petrović 6, Fabrisio 6, Balažic 7,5 Vulićević 6 – Brašanac 6, Babović 6,5 Jevtović 5,5, Oumaru 7,5, A. Živković 6,5 (od 89. Saša Ilić -), – Božinov 5 (54. Trujić 5,5 ).Crveni karton: Marko Jevtović (Partizn) u 45. minutu.Igrač utakmice: Mihail Gordejčuk (Bate Borisov). PROČITAJTE JOŠ:RTS objasnio zašto ne prenosi meč BATE-PartizanRadomir Antić se razišao sa HebejomPredsednik Torina: Ne puštam MaksimovićaBerluskoni: Mihajlović je najveće pojačanjeVojvodina se priprema za duel sa Plzenjom: I remi je kao pobedaLazović za „Sport“: Dolazim u Humsku na proslavu ulaska u Ligu šampiona„Sport“: Božović ne računa na GavrićaSkupština Partizana u ponedeljakRađen: Braćo, hvala vam što me niste zaboravili

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,