0

Partizan pobedio, Božinov krenuo sa bele tačke

Drugi meč, prvi gol. Najzvučniji novajlija crno-belih ovog leta, bugarski napadač Valerij Božinov, postigao je prvenac u novom klubu što je bilo dovoljno za minimalnu pobedu u nezanimljivom test meču protiv Rudara iz Velenja – 1:0 (1:0). Sve ostalo biće sigurno ekspresno zaboravljeno. Partizan je od prvog minuta kontrolisao dešavanja na terenu, ali je u prvih pola časa igre bio potpuno bezopasan pred golom Radana. Prodori uglavnom po desnom boku gde su dejstvovali Trujić i Vulićević nisu unosili pometnju u odbranu Rudara, pošto je Božinov teško izlazio na kraj sa visokim defanzivcima rivala. Idealna prilika iz 19.minuta kada je Prašnikar u situaciji jedan na jedan pogodio Živka Živkovića trgla je Milinkovićeve izabranike, pa je ubrzan pas na sredini što je rezultiralo sa nekoliko prilika pred golom tima iz Velenja. I pre konkretnih opasnosti crno-beli su stigli do prednosti pošto je centaršut Nemanje Petrovića u 27.minutu Knezović zaustavio rukom. Božinov je iskoristio idealnu priliku za prvenac u dresu Partizana i sa bele tačke zatresao mrežu. Upravo je Božinov u 35. i 40.minutu mogao da “podeblja” prednost Partizana, ali je bugarski internacionalac najpre pogodio prečku udarcem glavom, a zatim šutirao pored gola. Oba puta idealne centaršuteve je uputio Vulićević. Najlepši potez viđen je u 38.minutu kada je Božinov “makazicama” poslao loptu iza leđa Radana, ali je sudija poništio gol zbog ofsajd pozicije.Na isteku časa igre Milinković je promenio gotovo kompletnu postavu pošto je na terenu ostao samo Branko Ilić. Ritam je do tada već uveliko pao, a ni sveži rezrevisti nisu značajnije uspeli da promene sliku. Rudar je i dalje bio bezopasan, a Partizan je do dupliranja prednosti mogao samo u dva navrata posle prilika koje nije iskoristio Kojić. RUDAR – PARTIZAN 0:1 (0:1)STRELAC: Božinov u 27.minutu iz penala. Stadion u Brunšviku. Gledalaca: 100. Sudija: Bojan Tkalčić (Slovenija).RUDAR: Radan, Dedić, Knezović, Kašnik, Jahić, Tolimir, Plesec, Prašnikar, Kocić, Babić, Bojna. Igrali su još: Čretnić, Gavranović, Omerović, Kurež, Pišek, Inbejš, Grbić, Bukšek, Vidas i Nuredin.PARTIZAN: Živković, Vulićević, Ostojić, B. Ilić, N. Petrović, Brašanac, Babović, Ninković, Trujić, Božinov. Igrali su još od 60.minuta: Kljajić, Bandalovski, Ćirković, Bogosavac, I.Petrović, Lukić, S.Ilić, Marinković, Grbić, Kojić.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,