0

Partizan ostao bez Lige šampiona i prokockao devet miliona evra

NEMA fudbala, nema Lige šampiona. Partizan je jalovom i bezidejnom partijom u najvećem delu revanša protiv Bate Borisova “prokockao” devet, koliko je bilo na “talonu” za plasman u elitno evropsko takmičenje, i ostao na pet miliona evra što je obezbeđeno još eliminacijom Steaue – plasmanom u Ligu Evrope. Crno-beli možda i nisu zaslužili sreću, jer je do finiša meča nisu pošteno ni izazivali, pa u elitu ide konkretniji tim – 2:1 (0:1). Žreb za grupnu fazu Lige Evrope na programu je u petak u 13 časova u Monte Karlu. Sve što je podsećalo na Ligu šampiona, bar kada se govori o prisustvu domaćeg tima, viđeno je neposredno pre početka utakmice intoniranjem himne ovog takmičenja, te drmusanjem mušeme na centru terena i u poslednjih 15-ak minuta utakmice. Sve ostalo crno-beli orkestar je svirao po falš notama. Kada je trebalo pritisnuti goste na sredini se igralo labavo kao na malom fudbalu, kada je trebalo odbraniti gol panika je redovno pobeđivala rezon i smirenost. Bez pravog vođe na terenu,sa manevrom koji se više skrivao nego nudio i jedinom svetlom tačkom Abubakarom, Milinkovićevi puleni su u najboljem slučaju mogli da se nadaju očuvanju početnog rezultata do poluvremena. Ideja sa davanjem prednosti mlađanom Saši Lukiću u odnosu na iskusnog imenjaka Ilića donela je kao i sve ostalo kontraefekat, pa se i talentovani vezista ekspresno utopio u opšte sivilo.Detalj iz petog minuta kada je Brazilac Dornelaš uradio ono što se uči na prvom treningu pod naznakom “strogo zabranjeno” (dodao poprečnu loptu u noge Gordejčuku) ukazao je na ono što je bivalo sve primetnije sa svakim novim proteklim minutom. Vetar sa tribina gde je 30.000 ljudi trošilo dlanove i grla do maksimuma nije išao u leđa Milinkovićevim izabranicima, već im je evidentno duvao direktno u grudi. Za to vreme Aleksandar Hleb je na drugoj strani profesorski delio lopte kao “džojstikom” čas ka Gordejčuku, čas desno Staševiču, dok su Volodko i Aleksejevič bez većih problema držali prvi branik odbrane ispred defanzivnog bedema Batea. Kada se tome doda da uzdanica domaćina Andrija Živković nije uspeo da dobije nijedan duel (čak ni trkački!?) sa direktnim rivalom Mladenovićem onda je jasno zašto je “valjak” celo poluvreme vozio u leru. A da ovako visok nivo fudbala ne trpi inertnost i improvizaciju potvrdio je detalj iz 25.minuta kada je Staševič utišao Humsku golom sa desetak metara i tako pred domaćina postavio ogradu visine “Beograđanke” koju je valjalo preskočiti.Potpuni raskorak u svakom segmentu igre učinio je da momci u crno-belim dresovima povremeno i pored velike borbenosti izgledaju smešno na terenu, a da Belorusi deluju kao ekipa koja sa pola gasa kontroliše zbivanja na terenu. Autogol Žavnerčuka iz 74.minuta, nije doneo ništa više od lažne nade jer ovo jednostavno nije bila utakmica u kojoj je Partizan imao makar gram šanse da se treći put u istoriji dočepa Lige šampiona. Prelep gol Šaponjića u poslednjim trenucima utakmice za pirovu pobedu i Liga Evrope ostaju kao uteha, ali i kao “suva” realnost srpskog šampiona u ovom trenutku. PARTIZAN – BATE BORISOV 2:1(0:1)STRELCI: Žavnerčik autogol u 74, Šaponjić u 90. za Partizan, Staševič u 25.minutu za Bate. Stadion Partizana. Gledalaca: 30.000. Sudija: Svein Moen (Norveška) 7. PARTIZAN: Ž.Živković 6,5 – Vulićević 6,Balažic 6,5, Dornelaš 5,5, N.Petrović 6- Babović 6,5, Brašanac 6,5, Lukić 6,5(od 63. Ilić 6,5) – Oumaru 7, A.Živković 6, Božinov 5,5(od 39. Šaponjić 7).BATE: Černik 6 – Žavnerčik 5,5, Poljakov 6, Milunović 6,5, Mladenović 7- Volodko 6, Aleksejevič 6, Hleb 7(od 75. Karnicki -), Staševič 7,5, Gordejčuk 6,5(od 90. Rios -) – Rodionov -(od 16. Signjevič 6,5).Igrač utakmice: Igor Staševič (Bate Borisov).OVACIJE VUJOŠEVIĆUPROMENE u košarkaškom klubu Partizan izazvale su lavinu reakcija poslednjih dana,a najverniji navijača crno-belih nisu propustili priliku da i u Humskoj kažu šta misle o kompletnoj situaciji. Skandiranje imena Duška Vujoševića dobrih nekoliko minuta pre početka meča pokazuje da Grobari posle smene na vrhu kluba ne žele i promenu na klupi.NA POLUVREMENU POD JUGBLEDA partija crno-belih u prvih 45 minuta naterala je najvernije pristalice crno-belih sa južne tribine da odmah po završetku prvog poluvremena pozovu igrače povicima “Dođite ovamo”. Kada su se Babović i društvo okupili na atletskoj stazi ispod juga usledio je urlik vođe navijača “Ajde dajte im tri komada kako znate i umete” uz gromoglasno odobravanje ostatka stadiona. Želja na kraju ipak nije uslišena.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,