0

Partizan ispustio pobedu, ali i remi obećava evropsku jesen

OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA: BUKUREŠTDISCIPLINOVANI, borbeni i taktički besprekorni Partizan nije u Bukureštu zgrabio propusnicu za evropsku jesen, ali Milinkovićevi izabranici posle viđenog za 90 minuta bukureštanske bitke mogu da hodaju uspravno i gaje zdravi optimizam do naredne srede. Crno-beli nisu pobedili iako su zaslužili, međutim, autoritativnom igrom u najvećem delu utakmice pokazali su da imaju mnogo više aduta koji bi njihovog rivala trebalo da preusmere u Ligu Evrope, a njima otškrinu vrata evropske elite posle pet godina – 1:1 (0:0). Revanš je na programu u sredu 5.avgusta na stadionu Partizana.Praktično od prvog zvižduka holandskog arbitra Kevina Bluma bilo je jasno da će srpski šampion naspram sebe imati rivala sa kojim može da se igra. Pojačana agresija crno-belih često čak i duboko na polovini rivala uz nonšalantnu, čak i neobaveznu igru Pope, Hamruna i Čipčijua omogućili su crno-belima da raspale maštu navijača. Oni su sigurno tokom većeg dela prvog poluvremena razmišljali o postizanju gola, a ne o tome kako će Balažic i Dornelaš odbiti napade rivala. Sa tako uspostavljenim odnosom snaga na terenu u kojem su svi od Vulićevića do Šaponjića maltene besprekorno obavljali taktičke zadatke i dobro stajali na terenu sigurnost u igri je rasla iz minuta u minut. Gol koji bi veru u novu evropsku jesen podigao do stepena ključanja nije stigao ni u 10.minutu kada je Pap izblokirao Božinova na petercu, ni posle “praćke” Živkovića u 24.minutu, ni udarca Jevtovića glavom sa peterca minut kasnije, ali je vredelo biti strpljiv.Ipak, razloga za brigu imao je samo jedan tim. Bez vojskovođe na klupi, sa ratnicima koji su od početka delovali istrošeno i bezidejno Steaua je mogla da se nada samo očuvanju početnog rezultata. Povremeni trzaji na početku drugog poluvremena preko Pope i Hamruna predstavljali su samo minijature individualaca, dok organizovanih, planskih napada nije bilo ni u obrisima. Sa jakom injekcijom samopouzdanja dobijenom u prvom poluvremenu i ohrabreni energičnom podrškom malobrojne delegacije iz lože crno-beli su vrebali završni udarac kao kobra. Pukotine u odbrani slavnog rumunskog tima, koje su u pojedinim momentima bile veličine kratera, “naplaćene” su u 62.minutu golom Miroslava Vulićevića. Čovek mašina, kako ga saigrači zovu, je u momentu značajnog bistrenja evropskih vidika Partizana istrčao ko zna koji sprint po desnom boku, a Živković je osetio idealan trenutak da mu ćušne loptu. Umesto centaršuta usledio je razantan udarac u suprotni ugao – 0:1.I kada je trebalo staviti jagodu na šlag i krunisati nestvarno zrelu igre za srpske fudbalske prilike dobro poznata žuta minuta, tako svojstvena našem mentalitetu je ipak stigla. Jedina slaba reakcija Živkovića na utakmici bila je dovoljna da se Varela pokloni na petercu i prognozu o putniku u plej-of Lige šampiona učini značajno težom. A da će drugih 90 minuta doneti fudbal nalik boksu, sa takmičarima spuštenih gardova pokazala je nadoknada tokom koje su Brašanac sa jedne, odnosno Hamrun sa druge strane mogli da donesu pobedu svom timu. Partizan je pokazao da ima snagu da patosira rumunskog prvaka, Humska čeka potvrdu… STEAUA – PARTIZAN 1:1(0:0)STRELCI: Varela u 82. za Steauu, Vulićević u 62.minutu za Partizan Stadion: “Nacional arena”. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudija: Kevin Blom 7. Pomoćnici: Bas Van Dongen i Patrik Langkamp (svi iz Holandije). Žuti kartoni: Popa, Varela, Breveld (Steaua), Dornelaš, Petrović (Partizan) .STEAUA: Kodžokaru 6,5 – Alsenat 6, Pap 6,5, Varela 7, Toska 6- Muniru 6, Breveld 6,5(od 75. Tahar -) – Popa 6(od 65. Tudorije -), Hamrun 6(od 90. Mihalčea -), Čipčiju 5,5 – Tade 5,5.PARTIZAN: Ž.Živković 7- Vulićević 8, Balažic 7,5, Dornelaš 7,5, N.Petrović 7 – Jevtović 7, Brašanac 7,5, Babović 7(od 85. Ilić -) – Oumaru 6,5(od 70. Ninković 6,5), A.Živković 7,5, Božinov -(od 19.Šaponjić 6,5).Igrač utakmice: Miroslav Vulićević (Partizan) PRVENAC VULIĆEVIĆAGOL kojim su crno-beli stigli do prednosti ostaće sigurno zauvek urezan u sećanju Miroslava Vulićevića. Iskusni defanzivac je pre nekoliko dana apostrofirao da ga gol u dresu Partizana nikako neće, a u sredu mu je konačno posle godinu i po dana igranja za klub iz Humske pao i taj teret sa leđa.BOŽINOVU STRADALA LOŽAPROŠLO je tek četvrt časa igre a trener Partizana je morao da posegne za prvom izmenom kada se Valerij Božinov na centru uhvatio za ložu. Odmah po ulasku doktora Rosića na teren bilo je jasno da bugarski internacionalac neće moći da nastavi utakmicu,pa je šansu dobio Šaponjić. STOTI EVROPSKI MEČ KAPITENAULASKOM u igru u 83.minutu kapiten crno-belih Saša Ilić je stigao do jedinstvenog jubileja, bar kada su u pitanju fudbaleri srpskih klubova. Najiskusnijem fudbaleru crno-belih utakmica sa Steauom je bila 100. u dresu Partizana u takmičenjima pod okriljem UEFA. TRAVA MENjANA PET PUTAGOLIM okom sa tribina “Nacional arene” moglo je da se primeti da travnata podloga nije u najboljem stanju. Dobili smo interesantno objašnjenje da podloga predstavlja pravu noćnu moru gazde kluba Điđija Bekalija i upravo je on bio glavni inicijator da se od otvaranja stadiona (2008) do danas trava na “Nacional areni” promeni čak pet puta. Očigledno je da uskoro sledi novo renoviranje terena.PROČITAJTE JOŠVaterpolisti Srbije očekivano pobedili Japan na SPVokri: Platini nam obećao kvalifikacijeĐoković sa odmora otišao pravo na terenMitrović ne želi da ga porede sa BalotelijemRusija izbačena sa Evrobasketa! UEFA nije dala dozvolu Skadru: Albanija – Srbija u Elbasanu

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,