0

Partizan gostuje u Čačku, ali je mislima u revanšu: BATE pada u grotlu “grobara”

DVE važne utakmice, dva poraza! Odigrao je Partizan u pet dana dva meča koje bi verovatno voleo što pre da zaboravi. Izgubio je od Vojvodine (2:3) i Bate Borisova (0:1) i postao “opšte poznata” ekipa kojoj može da se da gol i više od toga. Tako sada rivali gledaju na crno-bele i njihovu odbranu za koju se po Srbiji “a i šire” priča da mora da primi minimum jedan gol, da bi se ostatak tima trgao na terenu i počeo da igra kako su njegovi navijači navikli. Golman crno-belih Živko Živković kapitulirao je u 75. minutu u Borisovu, u trenucima kada je domaćin opsedao gol Beograđana, ali kada se učinilo i da će Partizan odoleti i kući se vratiti sa remijem.ANDRIJA ANDRIJA Živković na terapiji umesto na terenu. Jedan od najboljih prvotimaca Partizana u dosadašnjem delu sezone već dva dana je u klupskoj ordinaciji. Povreda kolena u 13. minutu utakmice u Borisovu donela je neizvesnost u stručni štab crno-belih. Kako trenutno stoje stvari, Živković je neizvestan za sutrašnju utakmicu u Čačku, a do srede će biti poznato da li će moći da istrči na revanš BATE Borisovu. – Primili smo gol, ali mogli smo i da damo jedan. Šteta što je BATE stigao do pogotka posle kornera, posle prekida… Videlo su u tih 90 minuta nadigravanja sa Belorusima da nisu bauk, da sa njima možemo da uđemo u fudbalski rat. Vratili smo se sa golom zaostatka, ali očekujem da će revanš u Beogradu biti pravi spektakl, da će gosti da vide još bolji Partizan, ali i da će atmosfera sa tribina da bude dodatni motiv za sve nas – kaže Živković. “Jedinica” Partizana popravio je prilično loš utisak iz proteklih nedelja, pa ni oni “najranjiviji” ispred njega nisu delovali toliko loše kao u nekim prethodnim mečevima. Pre svih, Petrović, Dornelaš, Balažic… – Nas je u Belorusiji prilično poremetio detalj iz nadoknade prvog poluvremena kada je isključen Marko Jevtović. Videlo se do tada, a i posle toga, da domaćin nije od onih timova koji lako pronalazi put do našeg gola. Opasni su bili po desnom boku i posle prekida. Nažalost, jedan nas je skupo koštao, ali pred nama je još nekoliko dana priprema za revanš, pa ćemo da radimo i na tim detaljima. U svakom slučaju, krećemo od nule, pošto nam za rezultat koji obećava treba bar jedan gol u mreži Belorusa – dodaje Živković. Ipak, pre revanša sa Belorusima, koji će sigurno da budu motiv za navijače da napune tribine u Humskoj 1, Partizan se sprema za gostovanje u Čačku. – Idemo na noge Borcu i što pre moramo da zaboravimo meč u Borisovu. Igramo u gradu gde je uvek fudbalski spektakl kada dođe Partizan. Borba za domaće bodove uveliko traje i Partizan će sigurno ići na pobedu i protiv Čačana – zaključuje Živković.KARTA VIŠEPOČELA je navijačka euforija oko ulaznica za revanš meč plej-ofa Lige šampiona Partizan – BATE Borisov. Crno-beli su pre dva dana pustili u prodaju ulaznice za ovu utakmicu po ceni od 500 dinara (jug i sever), 1.000, 1.500 (delovi istoka i zapada) i 5.000 dinara (lože).U klubu kažu da se već prave gužve na prodajnim mestima, a iz svih delova Srbije traže se rezervacije ulaznica.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,