0

Partizan furiozan protiv Jagodine

“BANKA” za samo 180 minuta. Posle ubedljivih 4:0 na startu sezone protiv Metalca, izabranici Zorana Milinkovića su dodatno ubrzali “valjak” na meču sa Jagodincima (6:0) i tako poslali poruku Steaui da maksimalno spremni stižu na prvu od dve utakmice koje će odrediti evropski put Partizana ovog leta. “Ćurani” su savladani, nadmudreni i poniženi – 6:0 (3:0). Blic-krig sa premijere kada je za petnaestak minuta prvog dela igre “počišćen” Metalac sa terena doživeo je reprizu u duelu sa Jagodincima, ali sa znatno većim ubrzanjem. Nešto manje od 200 sekundi igre u razmaku od 12. do 15. minuta bilo je dovoljno da fudbaleri Partizana steknu prednost od tri gola, spuste gas i počnu sa racionalnim trošenjem energije uoči prvog meča sa Steauom. Jagodinci su praktično sami sebe gurnuli u “ambis” pošto je Ivanović nepotrebno i najverovatnije instinktivno pružio nogu prema Ninkoviću na ivici šesnaesterca i oborio ga. Arbitar iz Novog Sada je pokazao na belu tačku, a Valerij Božinov smireno i precizno pogodio donji levi ugao Nikolićevog gola. Nije prošao ni čitav minut, a Nemanja Petrović je poslao idealan centaršut na peterac gde je Božinov nadskočio rivala i udarcem glavom upisao treći prvenstveni gol. Uništavanje indisponiranog protivnika u tom segmentu utakmice završeno je u 15. minutu kada je Andrija Živković prošao po desnoj strani i sa ivice šesnaesterca udarcem po zemlji matirao Nikolića. Kada favorizovani tim posle 15-ak minuta igre stigne do tri gola prednosti, a pritom ga kao u slučaju Partizana za samo četiri dana očekuje evropska utakmica, onda je jasno zašto mirniji pristup dobija prednost u odnosu na umiranje u lepoti. Do poluvremena je vredna pažnje bila samo negativnost u vidu povrede Bugarina Bandalovskog koji je bio primoran da ustupi mesto na terenu Bogosavcu. Odbrambene niti Jagodinaca koje su se više držale zbog smanjenog gasa domaćina, nego zbog konsolidacije defanzivne četvorke, potpuno su pokidane u nastavku utakmice. Detalj iz 50.minuta je doneo kontroverzu, pošto je ostao veliki znak pitanja da li je Andrija Živković uputio centaršut kada je lopta napustila teren.Kako god, Ninković je na pravi način reagovao na petercu i povisio na 4:0. U igri mačke i miša svoj pečat stavio je i drugi “zlatni orlić” Ivan Šaponjić. On je zamenio Andriju Živkovića u 65. minutu i za svega petnaestak minuta najavio da će i te kako imati šta da (po)kaže u novoj sezoni. Mladi napadač je najpre u 71. minutu majstorski zakucao loptu u mrežu sa sedam, osam metara iskosa na pas Božinova, a u 80. minutu je stavio tačku na goleadu pretvorivši Trujićevu asistenciju u konačnih 6:0. PARTIZAN – JAGODINA 6:0 (3:0) STRELCI: Božinov u 12. iz penala, 13, A. Živković u 15, Ninković u 50, Šaponjić u 71. i 80. minutu. Stadion Partizana. Gledalaca: 5.000.Sudija: Robert Kiš Čepegi (Novi Sad) 7. PARTIZAN: Ž. Živković – – Bandalovski -(od 30. Bogosavac 7), Balažic 7, Dornelaš 7, N. Petrović 7,5 – Jevtović 7 (od 59. Trujić -), Lukić 7, Ilić 7,5 – A. Živković 7,5 (od 65.Šaponjić -8), Ninković 7,5, Božinov 8. JAGODINA: Đ. Nikolić 5 – Milinković 5, Mijatović 5, Gašić 5, Filipović 5 – Miladinović 5, Janković 5 (od 77.Milošević -) – Ivanović 5 (od 62. Kuzmanović -), Savković 5, U. Nikolić 5 – Mihajlović 5 (od 55. Cvetković 5). Igrač utakmice: Valerij Božinov (Partizan)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,