0

Partizan "četvorkom" krenuo u odbranu trona: Božinov "servirao" i pogodio

BRZI, 15-minutni “rafal” bio je dovoljan za desetu uspešnu premijeru Partizana u Superligi Srbije iz isto toliko pokušaja od momenta kada je država svedena u današnje okvire. Crno-beli su po velikoj vrućini, koja je i u petak veče, posle 20 časova bila takva da je napor predstavljalo i sedenje na tribinama, odigrali koliko im je bilo potrebno za pobedu protiv Metalca, a bilo je i poteza za dušu kojim su Božinov, Oumaru i drugovi razgalili srca oko 4000 gledalaca – 4:0 (3:0). Injekciju samopouzdanja pred revanš u Goriju domaćinu su ubrizgale novajlije, uz nesebičnu pomoć razigranih Babovića i Andrije Živkovića. Ako su navijači Partizana u nekom trenutku duela sa Dilom Gori i posumnjali u kvalitete i pre svega voljni momenat Valerija Božinova onda ih je meč sa novajlijom u ligi definitvno skrenuo sa takvog puta. Bugarin je učestvovao u sva tri gola “valjka” i kod svakog od njih je potvrdio da forma može da bude promenljiva, ali je klasa večna. On je najpre u 16.minutu doturio loptu Andriji Živkoviću na ivici šesnaesterca i na taj način ga praktično spojio sa golom. Egzekucija od strane zlatnog “orlića” je predstavljala neminovnost i stvar rutine. Samo pet minuta kasnije Božinov je još jednom potvrdio da u Humsku nije doveden isključivo kao izvođač golgeterskih radova, već i kao paker. Lopta sa očima je provučena pored nekoliko defanzivaca gostujućeg tima, pa se u koži Živkovića našao Oumaru. Posle njegovog šuta Beliću je ostalo samo da ponovo ode po loptu u mrežu. Četvrt časa inspirativnog i konkretnog fudbala zaokružio je upravo Božinov u 31.minutu prvencem u dresu Partizana na pas Brašanca posle centaršuta Vulićevića. Zatresao je Bugarin još jednom mrežu u finišu poluvremena, ali je Ilić na asistenciju pomoćnika Petrovića poništio gol. Nastavak je očekivano doneo znatno slabiji tempo, jer je laka trojka iz prvih 45 minuta limitirala motivaciju i jednima i drugima da u tropskim uslovima potroše više energije nego što je bilo neophodno. Tačku na utakmicu je stavio kapiten Saša Ilić veoma lepim golom u nadoknadi vremena.PARTIZAN – METALAC 4:0(3:0)STRELCI: A.Živković u 16, Oumaru u 21, Božinov u 31, Ilić u 92 minutu. Stadion Partizana. Gledalaca: 4.000. Sudija: Milan Ilić (Senje) 7.PARTIZAN: Ž.Živković – , – Vulićević 7, Balažic 7, Ćirković 6,5, N.Petrović 6,5- Brašanac 7, Jevtović 7,5, Babović 7 (od 79. Lukić -)- A.Živković 7 (od 71. Trujić -), Oumaru 7,5 (od 63. Ilić -), Božinov 8.METALAC: Belić 5,5- Nikodijević 5,5, Sedlar 6, Otašević 6, Rnić 5,5 – Panić 5,5 (od 65. Ivanović -), Merdović 5 (od 56. Brkić 6), Bukorac 5, Mladenović 5,5, Dimitrijević 5,5- Đenić 5 (od 76.Milovanović -).Igrač utakmice: Valerij Božinov (Partizan)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,