0

Partizan – AZ Alkmar 2:1, drugo poluvreme

22.08 – Počelo je drugo poluvreme.

21.52 – Poluvreme u Humskoj. Partizan – AZ Alkmar 2:1.

21.45 – GOOOOOOL! Partizan ponovo vodi – 2:1. Drugi gol Abubakara Oumarua. Centaršut Vulićevića sa desne strane, lopta u šesnaesercu dolazi do Oumarua, koji vara odbranu protivnika i postiže pogodak.

21.40 – GOOL! AZ stiže do izjednačenja, strelac je Van der Linden u 34. minutu. Slobodan udarac za AZ izveo je Haje, nabacuje loptu koja stiže do Jansena, lopta je u petercu, najbolje se snašao Linden i zatresa mrežu Partizana.

21.31 – Šansa za crno-bele. Slobodan udarac iskosa sa desne strane. Lopta kratko do Vuličevića usledio je centaršut i skače Balažic i produžava do Šaponjića, koji makazicama šalje loptu preko gola.

21.21GOOOOOOL! Partizan vodi 1:0. Strelac Abubakar u 16. minutu. Korner sa desne strane izveo je Andrija Živković, najviši u skoku bio je Abubakar i glavom je smestio  loptu u mrežu protivnika.

21.05 – Počeo je meč …

20.45 – Evo i sastava timova:

Partizan (4-3-3): Živko Živković, Vulićević, Leković, Balažic, Fabricio, Jevtović, Brašanac, Babović, Andrija Živković, Aboubakar, Šaponjić.

AZ (4-2-3-1): 1 Rochet, 2 Johanson, 3 Gouweleeuw, 6 Brežančić, 14 Van der Linden, 8 Van Overem, 10 Henriksen, 17 Rienstra, 20 Haye, 7 Huperts, 18 Jensen.

Prvo su bili sjajni. Pobeđivali su redom, igrali tečan i napadački fudbal. Postizali su mnogo golova, nisu primili nijedan. Prvi gol u sezoni Partizan je primio u finišu meča u Bukureštu. Crno-beli su nadigrali Steauu, a iz te dominacije je stigao i gol. Revanš je bio meč koji će Humska dugo pamtiti. Četiri gola u mreži mnogo bogatijeg prvaka Rumunije i prolazak u plej-of za ulazak u Ligu šampiona nakon čitavih pet godina.

Onda, barem u očima dela javnosti, svakako onog glasnijeg dela, više nisu bili tako sjajni. Nakon neshvatljive kolekcije individualnih grešaka, poraženi su u Novom Sadu. Nisu prošli BATE Borisov – zbog gola u gostima. I onda su poraženi u derbiju.

Zbog toga je duel između Partizana i AZ Alkmara, na otvaranju takmičenja u Ligi Evrope, toliko specifičan. Zbog konteksta u kome se igra. Šampion Srbije igra ne samo za prvu pobedu u grupnoj fazi takmičenja još od 2009. godine, protiv izuzetno jakog protivnika iz jedne izuzetno jake lige, već i za povratak mira u kući.

Dobar rezultat (postoje različite interpretacije šta on tačno znači) vratio bi samopouzdanje timu i u nastavku borbe za odbranu titule.

Filed in: Fudbalski Transferi