0

Orlovima odletele sve šanse za plasman na EP 2016.

Od specijalnog izveštača KOPENHAGEN SAN o Francuskoj se razbio u Kopenhagenu. Na obalama Baltičkog mora potonula je svaka iluzija o moći reprezentacije koju vodi Radovan Ćurčić. Danska je u 5. kolu kvalifikacija za Prvenstvo Evrope bez većih problema savldala Srbiju – 2:0 (1:0).Naši fudbaleri kao da su se naslušali bajki najpoznatijeg danskog pisca Hansa Kristijana Andersena. I kao da su te bajke prepričavali navijačima u Srbiji tokom sedmodnevnih priprema u Austriji. U jednoj od tih bajki, u “Carevom novom odelu” najbolje se vidi koliko lažna priča može, bar na tren da zavara narod… Car je u stvari bio go… Sećate se?Do gole kosti se providelo koliko škripi u odbrani Srbije, pa je tako već u prvom ozbiljnijem napadu na utakmici Danska povela , već u 13. minutu posle akcije iz Olsenovog šablona: Bendtner je centrirao sa leve strane, Jusuf Poulsen je gađao donji levi ugao, a Stojković je ostao prekratak.Kao bosi po trnju trčali si “orlovi” do kraja prvog poluvremena. Prvo su u 33. minutu mogli lako da prime gol sa penala. Nastasić je oborio Hojbjerga, sudija Kuipers je razmišljao maloduže od sekunda, pokazao na belu tačku, a Stojković je “pročitao” Agera i odbranio mu jedanaesterac. Pomislio bi neko daće tada da se trgne bar pola ekipe Radovana Ćurčića. Odbrana koja je spavala kod gola, vezni red u kojem je jedini budan bio Nemanja Matić i napad u kojem se nije video Aleksandar Mitrović. Negde u smiraj prvog poluvremena umalo da padne drugi gol. Jusuf Poulsen je dokazao da je 45 minuta igrao simultanku sa našim timom.U drugom poluvremenu igrao je samo jedan tim. Srbija. Ali, domaćin je u 87. minutu iskoristio katasttofalnu grešku Fejse koji je poklonio loptu rezervisti Jakobu Poulsenu. Lopta u donji levi ugao, Srbija na kolenima, Francuska u snovima, priča o jurišu na pobedu u Kopenhagenu postala je još jedna bajka.Džaba sada sećanje Mitrovićevu prečku u 48. minutu, Ljajićevu šansu u 57, Ivanovićevu u 69. minutu i opsadu domaćeg gola skoro 40 minuta drugog poluvremena. Ništa od toga nije bilo dovoljno za prvu pobedu u kvalifikacijama.Uz Srbiju je ostala samo suva teorija i matematika. A možda više ni to. U te priče i bajke ne veruju više ni deca koja vole Andersena. Naš fudbalski car i naša fudbalska igra su obukli lažno odelo. Ostali smo i goli i bosi na severu Evrope.VEZA BEZ VEZEVEZNI red Srbije je pucao po šavovima u prvih 45 minuta. Ljajić, Marković i Tošić grešili su “za sve pare”, često pravili i kontre domaćinu…- Video sam i ja sve.. Ne želim sada o imenima, ali ću priznati da sam jednim od ove trojice vezista zaista bio zadovoljan – kaže selektor Ćurčić.DOBILI VELIKOG RIVALADANSKA u svom, “vikinškom” stilu pliva kroz kvalifikacije za Francusku. Do treće pobede u 5. kolu kvalifikacija stigli su nešto teže nego u Beogradu, ali ipak zasluženo.- Znali smo da igramo sa protivnikom koji je bio motivisan da nam se osveti za poraz kod kuće iz novembra prošle godine. Rano vođstvo nas je ohrabrilo, a u durgom poluvremenu smo igrali prilično povučeno jer je Srbija bilakonkretnija i zrelija. Pobedili smo velikog rivala i ova pobeda bi mogla da nam znači puno u jurišu na drugo mesto na tabeli. Želimo da se direkton plasiramo na Evropsko prvenstvo u Francuskoj – rekao je Olsen.LEGITIMISANI NAVIJAČIDANSKA policija je dva sata pre utakmice locirala nekoliko grupa navijača Srbije koji su na utakmicu došli iz Švedske, Nemačke i Švajcarske. Svi su bili legitimisani pre ulaska na “Parken” stadion, a oficijalni spiker je pre meča preko razglasa upozorio Srbe da ne navijaju za svoj tim (?!)PROVOKACIJAAUTOBUS koji je sat i 45 minuta pre utamice dovezao do stadiona stručni štab i fudbalere Srbije parkirao se na prilično neobičnom mestu, skoro 100 metara od ulaza u svlačionice. Deo naše ekspedicije je ovo protumačio kao provokaciju pošto je autobus sa domaćom ekipom ušao sa ulice direktno u tunel ispod stadiona, skoro do ulaza u svlačionicu.POLSEN “ISPRATIO” 14 SELEKTORASELEKTOR Danske Morten Olsen seo je na klupu “A” tima pre skoro 15 godina. Koliko je to začajan podatak za dansku selekciju govori i poređenje da su u međuvremenu SR Jugoslavija, Srbija i Crna Gora i Srbija od tada čak 14 puta menjali ljude na svojim klupama.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,