0

Napoli na 11 metara od Lige šampiona

Spektakularna utakmica u poslednjem kolu Serije A u Napulju. Napoli i Lacio su odlučivali ko će do trećeg mesta i kvalifikacija za Ligu šampiona. Šest golova, dva crvena kartona, previše uzbuđenja za jedan dan.

Lacio je vodio na poluvremenu sa 0:2, golovima Parola i Kandreve. Međutim, Napoli Rafaela Beniteza se potpuno vratio u meč golovima Gonzala Iguaina u 55. i 64. minutu. Delovalo je da Napoli “lomi” utakmicu u svoju korist, Lacio je ostao sa igračem manje, jer je Parolo zbog dva žuta kartona napustio igru.

I jeste Napoli prelomio utakmicu, ali ne u svoju korist. Iguain je promašio jedanaesterac u 76. minutu, nakon čega je Lacio postigao dva gola – Onazi i Klose, i ostavio Napulj u suzama.

Uzbudljiv meč se odigrao u Milanu, gde je Inter pobedio Empoli sa 4:3, a isti broj golova je “pao” na Sardiniji, gde je domaći Kaljari savladao Udineze istim rezultatom.

Roma je poražena u Rimu od Palerma sa 2:1, dok su Sampdorija i Parma odigrali nerešeno 2:2. “Petarda” je pukla u Torinu, gde je istoimeni klub savladao Ćezenu sa 5:0.

Sasuolo je bio bolji od Đenove sa 3:1, dok je Fiorentina rutinski savladala Kjevio sa 3:0.

Šampion Juventus i drugoplasirana Roma idu direktno u Ligu šampiona, Lacio će u kvalifikacije, dok će se Fiorentina i Napoli zadovoljiti Ligom Evropa, u koju će možda i Đenova.

Seriju A napuštaju Parma, Kaljari i Ćezena.

Filed in: Fudbalski Transferi