0

Najistureniji pucaju sa svih strana Partizana

PROŠLOG leta u ovo vreme pričalo se i pisalo u superlativima o napadačkom tandemu Škuletić – Lazović, koji je ispostavilo se kasnije, svojom produktivnošću gurao Partizan cele jeseni. Klub iz Humske, godinu dana kasnije, ako je suditi po prve četiri utakmice u sezoni, ima na raspolaganju još veći “arsenal oružja”. Od 13 golova koliko su crno-beli postigli protiv Metalca i Jagodine (4:0, 6:0), odnosno u dva duela sa Dilom Gori (1:0, 2:0), čak deset je potpisano od strane fudbalera iz najisturenijeg dela tima.
Božinov (3), Šaponjić (2), Živković (2), Oumaru (2) i Ninković (1) najavili su da će prelazak na formaciju 4-3-3 doneti više nego što je verovatno i trener Zoran Milinković očekivao.- Ostvarili smo sve što smo planirali do sada, čak smo protiv Jagodine uspeli i da odmorimo neke igrače za utakmicu protiv Steaue. Efikasni smo i to je svakako nešto što mora sve da nas raduje – podvukao je Milinković posle utakmice.Dodatno ubojitost crno-beloj haubici u subotu uveče je doneo “zlatni orlić” Ivan Šaponjić koji je posle svega 15 minuta provedenih na terenu uspeo dva puta da zatrese mrežu Nikolića. Pritom prvi od dva gola svakako zaslužuje da se nađe u TV špicama.- Pobediti bilo koga 6:0 nije mala stvar i zato moramo da uživamo u ovom trenutku, jer smo odigrali stvarno dobru utakmicu. Golovi koje sam postigao će mi mnogo značiti na planu samopouzdanja – istakao je Šaponjić.Crno-beli su u roku od nepuna četiri minuta postigli tri gola i otklonili sve dileme po pitanju pobednika, a za Šaponjića je podjednako važan podatak da mu je samo devet minuta bilo potrebno da dva puta zatrese mrežu Jagodinaca.- Nikada u seniorskoj konkurenciji brže nisam dao dva gola. Lopta nas je slušala protiv Jagodine, sve je išlo kako smo zamislili, samo neka se tako nastavi.Četiri pobede u isto toliko odigranih utakmica na startu sezone uz gol razliku 13:0 predstavljaju idealan podstrek za sve u Humskoj i navijače pred dvomeč trećeg kola kvalifikacija Lige šampiona protiv Steaue.ODBRANA POSLEDNjU liniju crno-belih prvo pravo iskušenje očekuje u sredu u Bukureštu, ali i pored toga mora se primetiti da je u prvih 360 minuta obavljen dobar posao. Četvorka ispred Živka Živkovića, koju su na sva četiri meča činili samo Balažic i Nemanja Petrović nije dozvolila rivalima da postignu gol. Pored pomenute dvojice nulu su sačuvali Vulićević, Bandalovski, Ćirković i Brazilac Dornelaš, koji je debitovao protiv Jagodinaca u subotu- Pucamo od samopouzdanja i ne vidim razlog da ne razmišljamo o pobedi već u Bukureštu. Pokušaćemo da primenimo recept Slovaka i iznenadimo ih na njihovom terenu, odmah na početku utakmice. Siguran sam da imamo kvalitet da prođemo prvaka Rumunije i plasiramo se u plej-of čime bi obezbedili evropsku jesen – optimistički je završio Šaponjić.RUMUNIMNOGO toga ne štima u timu Steaue na startu sezone. Miodrag Belodedić je u razgovoru za “Novosti” procenio slabu odbranu bukureštanskog tima kao priliku Partizana u predstojećem dvomeču, a izvesno je da trener Mirel Radoj nije zadovoljan ni golmanom. Mladi čuvar mreže Kodžokaru (19) je branio u oba duela sa Trenčinom, a u subotu protiv Kluža ga nije bilo u kombinaciji za tim.- Mislim da ne bi bilo fer da Kodžokaru ostane na klupi. Tokom priprema je učinio mnogo napora da se dobro pripremi – kratko je rumunskim medijima rekao Điđi Bekali, alfa i omega rumunskog šampiona.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,