0

Muk na Etihadu, "čekićari" srušili Siti

Ekipa Slavena Bilića je posle pobeda u gostima nad Arsenalom (2:1) i Liverpulom (3:0) ostvarila trijumf protiv još jednog velikana i naneli prvi poraz Sitiju ove sezone u Premijer ligi, ali su “građani” primili i prve golove u šampionatu.

Londonski tim je na sjajan način otvorio susret pošto je Viktor Mozes sjajnim šutem sa oko 20 metara, savladao Džoa Harta. Bio je to drugi pogodak za Mozesa u ovom šampionatu, a “čekićari” se nisu zaustavili na ovom golu, te su posle pola sata igre preko Dijafre Sakoa duplirali vođstvo.

Sako se najbolje snašao nakon kornera gostiju i iskoristio nepažnju defanzivaca Sitija.

Fudbaleri Sitija su se vratili u meč debitantskim golom Kevina de Brujnea u finišu prvog dela meča. Belgijanac je sjajno šutirao i savladao na ovom meču odličnog Adrijana (osam odbrana).

U nastavku susreta Siti je svim silama pokušavao da stigne do izjednačenja, ali u nekoliko navrata izgledne šanse promašio je Jaja Ture.

Vest Hem je do kraja ipak uspeo da izdrži nalete domaćina i dođe do velike pobede nad viceprvakom Engleske i drugog mesta na tabeli.

Za tim Mančester sitija do 85. minuta igrao je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.