0

Mladi ubedljivi protiv Litvanije: Novo lice Srbije

GDE ja stadoh, ti produži. Ovo je verovatno bila poruka Veljka Paunovića novom selektoru mlade reprezentacije Tomislavu Siviću koji je sa svojim timom ubedljivo startovao u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope. Pregažena je u Gornjem Milanovcu Litvanija sa 5:0 (3:0) u utakmici koju je obeležila igra svetskih prvaka sa Novog Zelanda i nekih novih snaga koje su im se pridružile u sastavu. Srbija je sigurno počela nove kvalifikacije, a protiv nejake Litvanije bilo je jasno da će se publika na stadionu Metalca nagledati i golova i dobre igre. Centarfor Uroš Đurđevičć otvorio je seriju pogodaka u 29. minutu posle akcije Ognjena Ožegovića. Isti igrač je duplirao vođstvo „orlića“ posle jedanaesterca, pošto je u kaznenom prostoru oboren Ožegović. Onda je na scenu stupio Sergej Milinković –Savić. Prvo je u 44. minutu i on najavio svoje golgetersko veče pogotkom glavom, kasnije je iz slobodnog udarca u 75. minutu još jednom matirao golmana Litvanije. U međuvremenu se i Ožegović upisao u strelce, pa je više nego jasno da će trio strelaca mlade reprezentacije Srbije biti udarna pesnica Sivićeve selekcije u ovim kvalifikacijama. „Orlići“ su tako blistavo započeli kvalifikacije za Prvenstvo Evrope. Na terenu i u mečvima gde su se obrukali njihove kolege iz „A“ selekcije. Sada je samo veliko piatnje: šta je slika i prilika srpskog fudbala. Ovo što rade mladi, ili ono što ne rade seniori? Nije lepo kada deca bacaju petarde. Ali za „petardu“ od večeras: svaka čast, deco!SRBIJA-LITVANIJA 5:0 (3:0)STRELCI: Đurđević u 9. i 36. minutu (iz jedanaesterca), Milinković-Savić u 44. i 75, i Ožegović u 49.minutu. Stadion Metalca u Gornjem Milanovcu. Gledalaca: 3.000. Sudija: Dimitrios Masijas (Kipar) 7.SRBIJA: Radunović -, – Gajić 7, Veljković 7, Babić7, Antonov 7 – Grujić7,5, Maksimović 7 (od 65. Lukić-), Zdjelar 7, Milinković-Savić 8,5 – Đurđević 8,5 (od 72. Mulić -), Ožegović 8 (od 72. Čavrić-).LITVANIJA: Švedkauskas 5 – Tručinskas 5, Januševskis 5, Aleksandravičius 5, Baravikas 5 – Čerkauskas 5 (od 85. Korsakas-), Stankevičius 5, Romanovskij 5, Dombrauskis 5, Šegžda 5 (od 63. Urbis) – Rakauskas 5 (od 81. Žukauskas-).Igrač utakmice: Sergej Milinković-Savić (Srbija).PROČITAJTE I OVO:* Gunarson: Amerika, pa pametna Srbija* VIDEO: Reakcija Teodosića i Raduljice na alej up Kaliniću* I Greg Popović video Đinobilija na srpski način* Vujošević verbalno napao Mladenovića* Peković i zvanično predsednik Partizana: Prvo da vidimo koliko dugujemo* Raduljica: Bilo je teško protiv Islanđana; Nedović: Na momente teže nego na prethodnim utakmicama* “Orlovi” preko Islanda do Lila* Turkoglu: Srbija je jača od Turske, ali bila je i Italija* Donald: Polako upoznajem Beograd, volim da odem do splavova

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,