0

"Minimalac" Partizana pred revanš u Gruziji

Fudbaleri Partizana pobedom su započeli juriš na grupnu fazu Lige šampiona, pošto su na svom terenu sa 1:0 savladali izuzetno čvrstu ekipu Dile Gori, golom Stefana Babovića u 83. minutu iz slobodnog udarca.

Partizan sa minimalnom pobedom i, što je možda i važnije, bez primljenog gola za sedam dana igra revanš meč u Gruziji, a prema onome što su prikazali šampioni Gruzije, crno-beli ne bi trebalo da imaju većih problema da se plasiraju u narednu rundu kvalifikacija.

Više od 15.000 navijača Partizana napravilo je sjajnu atmosferu u prijatnoj julskoj noći. Crno-beli su nošeni pesmom sa tribina krenuli vrlo agresivno, što je donelo i prvu priliku na meču – u petom minutu udarac glavom Brašanca završio je tik pored stative golmana Ševčenka.

Ređale su se poluprilike crno-belih pred golom šampiona Gruzije. Ipak, pokušaji Babovića i Božinova bili su neprecizni, dok je Ševčenko u dva navrata zaustavio udarce veoma agilnog Ninkovića.

Gosti su se, vrlo očigledno, fokusirali na odbranu svog gola. U retkim situacijama pokušavali su brzim kontranapadima da ugroze gol Živkovića, ali odbrana Partizana lako je izlazila na kraj sa usamljenim Martsvaladzeom.

Slična igra viđena je i u nastavku meča. Crno-beli su diktirali tempo, ali nikako nisu uspevali da stvore ozbiljniju priliku pred golom protivnika.

Pokušao je Zoran Milinković sa izmenama, pa su Andrija Živković, Saša Ilić i Ivan Šaponjić na terenu zamenili Abubakara, Ninkovića i Božinova.

A onda, u 82. minutu došao je i trenutak odluke, bar što se ovog meča tiče. Živković je iznudio jedan prekršaj nekoliko metara izvan kaznenog prostora gruzijske ekipe, a Palavandišvili je dobio drugi žuti karton.

Stefan Babović, kojem nije mnogo toga polazilo za rukom na ovom meču, izvanredno je izveo slobodan udarac i doneo veliku radost navijačima Partizana.

Imali su crno-beli priliku i da udvostruče prednost, ali je šut Jevtovića, posle indirektnog udarca sa peterca gostiju, “odbranio” Brašanac, koji se našao na pogrešnom mestu.

Partizan je tako stekao minimalnu prednost pred revanš u Gruziji. Iako se Dila Gori pokazala kao organizovana ekipa, naročito u defanzivi, šampion Srbije je kvalitetniji tim, što bi morao da pokaže i na gostujućem terenu.

Ovako je protekao meč u Beogradu:

22.39 – Kraj, Partizan – Dila Gori 1:0.

Stigao je Partizan do pobede, verovatno ne ubedljive koliko su u taboru crno-belih očekivali. Ipak, pobeda bez primljenog gola trebalo bi da bude dovoljan zalog pred revanš u Gruziji.

22.34 – Indirektan udarac za Partizan na pet metara od gola Ševčenka, živi zid je na gol-liniji.

22.33 – Istekao je 90. minut meča, igraće se još pet minuta nadoknade vremena.

22.25 – GOOOOOLLL! Ako nije moglo iz akcije, može iz prekida. Fantastično je slobodan udarac izveo Stefan Babović, Ševčenko je nemoćan, Partizan konačno stiže do gola.

22.24 – Partizan će u poslednjih 10 minuta igrati sa igračem više na terenu. Drugi žuti karton, automatski i isključenje, zaradio je Palavandišvili.

22.19 – I poslednju izmenu vrši Zoran Milinković. Van igre je Valeri Božinov, umesto njega na teren ulazi još jedan “zlatni orlić” Ivan Šaponjić.

22.14 – Partizanov dirigent konačno u igri. Saša Ilić u 72. minutu zamenjuje zapaženog Nikolu Ninkovića. Traka je oko ruke kapitena.

22.03 – Nastavljaju se naleti crno-belih kao u prvom poluvremenu. U 60. minutu pokušava Brašanac, ali njegov udarac odseda na gornjoj strani prečke.

22.02 – Prva izmena u timu Partizana, umesto Abubakara u igri je Andrija Živković.

21.48 – Nastavljen je meč na stadionu Partizana.

21.31 – Poluvreme, bez golova.

Partizan mnogo bolji rival u prvih 45 minuta, nedostaje realizacija. Gosti zapretili iz retkih kontranapada.

21.08 – Polovina igre u prvom poluvremenu. Partizan je bolji rival, konstantno napada, jedinu pravu priliku propustio je Brašanac u petom minutu susreta.

Gosti deluju nezainteresovano u napadu, jedini cilj im je odbrana sopstvenog gola.

20.46 – Počeo meč u Beogradu.

20.40 – Nešto više od 15.000 navijača na stadionu Partizana očekuje početak meča.

20.10 – Selektor omladinske reprezentacije Srbije Veljko Paunović pojavio se na atletskoj stazi na stadionu Partizana i doživeo prave ovacije 45 minuta pre početka meča.

19.50 – Poznati su i sastavi timova:

Partizan: Živković, Vulićević, Balažic, Ćirković, Petrović, Jevtović, Brašanac, Babović, Ninković, Oumaru, Božinov.

Dila Gori: Ševčenko, Kurtsilava, Kvakadze, Kvirkvelija, Navalovski, Papava, Razmadze, Gvalija, Iluridze, Palavandišvili, Martsvaladze.

Glavni sudija meča je Bastijan Dankert iz Nemačke.

19.45 – Sat vremena pre početka meča, veliki broj navijača Partizana još je ispred stadiona.

Filed in: Fudbalski Transferi