0

Milinkovićevim rezervama ni bod u Novom Pazaru

PARTIZAN ne zna i ne može u Novom Pazaru. Od momenta kada su Pazarci ušli u elitu, crno-beli su pokušavali sa raznim trenerima i timovima (u subotu čak sa B timom!?) da skinu “skalp” domaćina na vrućem terenu, ali pobedu kraj Jošanice će morati da sanjaju i posle petog pokušaja. Momak kojeg su se u Humskoj olako odrekli ovog leta, Stefan Aškovski, radio je šta je hteo, postigao dva gola, iznudio dva penala za zasluženih 3:2 (2:2). Trener srpskog šampiona Milinković opredelio se za varijantu koja je ne samo atipična u fudbalu, već je teško pronaći makar i sličan primer u bliskoj prošlosti. On je odlučio da odmori kompletan tim iz Bukurešta, sa izuzetkom golmana Živkovića, a od aktera meča sa Steauom u protokolu se našao samo Ivan Šaponjić. I sa timom koji u tom sastavu verovatno nije sparingovano ni na treningu, crno-beli su u prvih dvadesetak minuta kontrolisali dešavanja na terenu i prvencem Trujića stigli do prednosti. Taj, za domaćina, baksuzni 13. minut kada je Trujić posle pokušaja Grbića sa peterca zatresao mrežu Zečevića, nije pokolebao Pazarce. Naprotiv, od tog momenta su zaigrali čvršće, agresivnije i brže, što je potpuno zaludelo odbranu gostiju. Već po tradiciji “odbačeni sin” Partizana, Stefan Aškovski, dočekao je svojih pet minuta i pokazao da je sigurno zaslužio šansu da i u Humskoj pokaže šta zna. On je najpre iznudio penal u 22. minutu kada ga je Lukić oborio na ivici šesnaesterca, a na identičan način reagovao je i Ćirković tri minuta kasnije za drugi penal domaćih. Pavlović je bio siguran realizator za 1:1, da bi tri minuta kasnije izvođač bio promenjen, kao i epilog – Živković je ukrotio šut Radivojevića. Popodne iz snova protiv “svojih” Aškovski je pojačao pogotkom u 27. minutu. Iako jedan od najnižih na terenu, Aškovski je iskoristio rupu u odbrani gostiju, skočio između Ćirkovića i Ostojića i matirao Živkovića. Valjalo bi napomenuti da je u tih pet minuta nestvarno brzog fudbala za ovdašnje prilike, od 22. do 27. minuta, Partizan mogao u dva navrata do drugog gola, ali su Trujić i Kojić promašili prilike iz kategorije stopostotnih. Do poluvremena je Glođović propustio da dosudi penal za Partizan, posle igranja Tintora rukom u šesnaestercu. Pavlović je mogao da donese prilično nestvarnih 3:1 u 45. minutu, a Kojić je u nadoknadi vremena nekako iz drugog pokušaja sa par metara ugurao loptu u mrežu za najpravednijih 2:2. Očekivano, ni jedni ni drugi u nastavku nisu mogli da ponove ni izbliza partiju iz prvih 45 minuta. Partizan je držao loptu, napadao prilično sporo kružeći oko dobro postavljenog bedema, dok su domaći vrebali priliku iz kontranapada. Dočekali su je u 72. minutu kada je Kojić izgubio loptu na sredini terena i u dva poteza noćna mora Partizana Aškovski je ponovo bio na pravom mestu. Sa peterca posle odbitka za 3:2 i prekid tradicije kraj Jošanice. Partizan ni sada nije pronašao lek za najnezgodnije gostovanje, ali je za razliku od četiri prethodna viđenja sa Pazarcima na njihovom objektu, sada prvi put krenuo za Beograd potpuno praznih ruku.NOVI PAZAR – PARTIZAN 3:2 (2:2) STRELCI: Pavlović u 22. iz penala, Aškovski u 27,72. za Novi Pazar, Trujić u 13, Kojić u 45. minutu za Partizan. Stadion: Gradski. Gledalaca: 5.000. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas) 6. NOVI PAZAR: Zečević 7 – Stevanović 7 (od 76. Pe. Pavlović -), Vuković 7, Tintor 7, Kostić 6,5 – Vusljanin 7,5, Pr. Pavlović 7, Aškovski 8 (od 81. Adrijano -), Šarac 6,5- Radivojević 6,5 (od 68. Obrovac -). PARTIZAN: Ž. Živković 6,5 – Stevanović 6, Ostojić 5,5, Ćirković 5,5, Bogosavac 6,5 – Ilić 6,5, Lukić 6,5, Ninković 6 – Grbić 6 (od 58. Glavčić 6), Trujić 6,5 (od 71. Golubović -), Kojić 6,5 (od 76. Šaponjić -). Igrač utakmice: Stefan Aškovski (Novi Pazar)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,