0

Metalac preti istupanjem iz lige

METALAC – Radnik 2:2. Meč odigran u subotu uveče u Milanovcu je izgleda bio kap koja je prelila čašu. Uprava Šumadinaca se oglasila saopštenjem za javnost u kojem preti čak istupanjem iz Superlige.- Uprava Metalca postavlja jednostavno pitanje: dokle više? Glavni sudija utakmice Majo Vujović, nažalost uvršten u elitnu grupu srpskih sudija, od početka je stavio do znanja da je tu da maksimalno zaštiti goste. Prekidao je igru Metalca kad je god hteo a i kako je hteo, iritirajući tako igrače i stručni štab Metalca, kao i oko 1.500 gledalaca. Gledalaca, a ne navijača, koji su, videvši kako “sudija” Vujović “sudi”, kakvi su mu ponašanje i namere, od 15. minuta počeli sa skandiranjem: “Lopovi, lopovi”. Tada se već videlo da će Metalac biti onemogućen da se izbori u neravnopravnoj borbi sa vetrenjačama – ističe se u saopštenju Metalca.Milanovčane je posebno iznerviralo isključenje trenera Nenada Vanića, kao i šest žutih kartona, naspram dva za igrače Radnika. U Metalcu tvrde da ovo nije prvi put da ih sudije “kradu” na njihovom igralištu.- Na utakmici protiv Voždovca (1:1, prim. aut) “sudija” Igor Kocić nije dozvolio našoj ekipi da izvede udarac iz ugla, iako je do isteka nadoknade vremena ostalo da se igra 15 sekundi. Obrazloženje za to što je uradio svelo se na izjavu pred sedam svedoka: “Šta ako padne gol? Mi smo mislili da se fudbal igra za golove…” – dodaje se u saopštenju Metalca. SPORNO SA ČUKARIČKIMKADA je reč o duelu sa Čukaričkim, koji je u Milanovcu slavio sa 2:1, čelnici Metalca tvrde da su tu još drastičnije oštećeni:- Sudija Novica Anđelovski najpre je priznao neregularan pogodak u 49. minutu, kada se igrač gostiju nalazio u ofsajdu, a potom, pošto mu to verovatno nije bilo dovoljno, dosudio u 67. minutu kazneni udarac za gostujuću ekipu koji je samo on video.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,