0

Mesijeva magija odvela Barselonu do titule!

Fudbaleri Barselone osvojili su šampionsku titulu u španskoj Primeri, pošto su Madridu pobedili Atletiko sa 1:0, u utamici pretposlednjeg 37. kola.

Barselona je pobedila golom Lionela Mesija u 65. minutu. To je bio Mesijev 54. gol u 54 utakmica u sezoni, a 41. gol u 37. prvenstvenih utakmica. Ujedno, ovo je bio njegov 80. gol na gostovanjima u La Ligi, čime je prestigao legendarnog Uga Sančesa.

Barselona je tako osvojila 23. titulu šampiona jer kolo pre kraja ima 93 boda, četiri više od drugoplasiranog Real Madrida, koji je na gostujućem terenu pobedio Espanjol sa 4:1.

Atletiko Madrid, koji je ove sezone branio titulu, zauzima četvrto mesto na tabeli sa 77 bodova.

Mesi je osvojio sedmu šampionsku titulu, a ukupno 22. trofej sa Barselonom. Katalonski klub će se ove sezone boriti za još dva trofeja – Kup kralja protiv Atletiko Bilbaoa i Lige šampiona protiv Juventusa.

Real je pobedio zahvaljujući trostrukom strelcu Kristijanu Ronaldu, koji je postigao golove u 59. 83. i 90. minutu. To je bio njegov sedmi “het trik” u prvenstvu ove sezone. Gol za Real postigao je još Marselo u 79. minutu. Jedini pogodak za domaće postigao je Kristijan Stuani u 73. minutu.

Real na drugom mestu ima 89 bodova, a Espanjol zauzima deveto sa 49 bodova.
Valensija je na svom terenu odigrala nerešeno 1:1 sa Seltom i umanjila šanse za osvajanje trećeg mesta koje vodi u direktno u Ligu šampiona. Gosti su poveli u osmom minutu golom Pabla Ernandesa, a izjednačio je argentinski štoper Nikolas Otamendi u 71. minutu.

Valensija je četvrta na tabeli sa 74 bodova i ima tri manje od Atletika, ali i samo bod više od petoplasirane Sevilje, koja je na svom terenu pobedila Almeriju sa 2:1 i tražiće svoju šansu u poslednjem kolu da se domogne Lige šampiona.

U poslednjem kolu biće odlučeno ko će osim Kordobe ispasti iz lige. Eibar koji je na 18. mestu na tabeli odigrao je 1:1 sa Hetafeom, dok je pretposlednja Almerija izgubila od Sevilje sa 1:2.

Eibar i Almerija imaju po 32 boda, a La Korunja koja je na 17. mestu van zone ispadanja, ima dva boda više zahvaljujući poedi nad Levanteom od 2:0.

Viljareal je pobedio Malagu sa 2:1, a Rajo Valjekano je istim rezultatom pobedio Kordobu. Atletik Bilbao je pobedio Elče sa 3:2, a Granada je napravila veliki korak ka opstanku pobedom nad Real Sosijedadom od 3:0.

Rezultati:

Valensija – Selta 1:1 (Otamendi 71 – Ernandez 8)
Viljareal – Malaga 2:1 (Moreno 82, 87 – Darder 90)
Elcce – Atletik Bilbao 2:3 (Žonatas 32, 45 – Akeče 80, San Hose 87, Vilijams 90+2)
Deportivo – Levante 2:0 (Lopo 21, Huanfran 79)
Atletiko Madrid – Barselona 0:1 (Mesi 65)
Sosijedad – Granada 0:3 (El Arabi 74, Ibanjez 79, Rokina 88)
Kordoba – Rajo Valjekano 1:2 (Luso 57 – Baena 21, Blaskez 78)
Espanjol – Real Madrid 1:4 (Stuani 73 – Ronaldo 59, 83, 90+1, Marselo 79)
Sevilja – Almerija 2:1 (Ibora 65, 70 – Bifuma 30)
Hetafe – Eibar 1:1 (Arijas 33 – Borha 36)

Tabela: Barselona 93 boda, Real Madrid 89, Atletiko Madrid 77, Valensija 74, Sevilja 73, Viljareal 60, Atletik Bilbao 52, Malaga 50, itd.