0

Memfisov ples na "Teatru snova"

Utakmica u Mančesteru nije počela dobro po Junajted, pošto je Briž poveo u osmom minutu, a strelac je bio igrač domaćih Majkl Karikm koji je postigao autogol.

Ipak, do kraja prvog poluvremena domaća ekipa je preokrenula rezultat, a za to je bio najzaslužniji Memfis Depaj, koji je postigao dva gola, u 13. i 43. minutu.

Mančester je pobedu potvrdio golom Maruana Felainija u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena u drugom poluvremenu.

Minimalnu prednost pred revaš imaće italijanski Lacio, koji je u Rimu savladao Bajer Leverkuzen sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Balde Keita u 77. minutu.

Prednost domaćeg terena je iskoristio i Sporting, koji je sa 2:1 pobedio moskovski CSKA, ali je u Lisabonu bilo uzbuđenja.

Teofilo Gutijeres je doneo prednost Sportingu u 12. minutu, u 27. minutu CSKA, odnosno Sejdu Doumbija nije iskoristio jedanaesterac, ali je ruska ekipa pet minuta pre kraja prvog poluvremena ipak stigla do izjednačenja. Doumbija se iskupio za promašeni penal i doneo svojoj ekipi izjednačenje. U 82. minutu Islam Slimani je pogodio za 2:1 i pobedu Sportinga.

Minimalnu prednost pred revanš stekla je i Astana, koja je kod kuće bila bolja od kiparskog Apoela.

Revanš utakmice plej-ofa za plasman u Ligu šampiona igraju se za nedelju dana.

Rezultati:

Astana (Kazahstan) – APOEL (Kipar) 1:0 (Džoliijev 14)
BATE Borisov (Belorusija) – Partizan (Srbija) 1:0 (Gordejčuk 75)
Lacio (Italija) – Bajer Leverkuzen (Nemačka) 1:0 (Keita 77)
Mančester Junajted (Engleska) – Briž (Belgija) 3:1 (Depaj 13, 43, Felaini 90+4 – Kerik 8. autogol)
Sporting Lisabon (Portugalija) – CSKA Moskva (Rusija) 2:1 (Gutijerez 12, Slimani 82 – Dumbija 40)

U preostalim utakmicama u sredu od 20.45 sati sastaju se Skenderbeg (Albanija) – Dinamo Zagreb (Hrvatska), Seltik (Škotska) – Malme (Švedska), Bazel (Švajcarska) – Makabi Tel Aviv (Izrael), Rapid Beč (Austrija) – Šahtjor Donjeck (Ukrajina) i Valensija (Španija) – Monako (Francuska).

Filed in: Fudbalski Transferi