0

Let "orlića" do polufinala!

Izabranici Veljka Paunovića uprkos dobroj igri poraženi su na startu šampionata od Urugvaja sa 1:0. Iako je u tom meču Srbija zaslužila barem bod, srpski reprezentativci nekoliko sjajnih prilika ipak nisu uspeli da materijalizuju.

Zatim sledi meč upravo sa Malijem, sa kojim se i sastajemo u polufinalu. Pobedom od 2:0 (1:0) napravljen je veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu takmičenja.

Golove za tim selektora Veljka Paunovića postigli su Sergej Milinković-Savić, iz slobodnog udarca, u 27. minutu i Staniša Mandić u 74. minutu. Srpski tim je mogao i ubedljivije da trijumfuje, ali nekoliko dobrih prilika nije iskoristio Ivan Šaponjić, a dobre šanse imali su i Mijat Gaćinović i Nemanja Maksimović.

Naredni duel je odlučivao o putniku u nokaut fazu takmičenja. Savladan je Meksiko sa 2:0 golovima Nemanje Maksimovića u 2. i Andrije Živkovića u 43. minutu i obezbeđen plasman u osminu finala Svetskog prvenstva.

Osmina finala – Srbija je u pravom triler meču savladala Mađarsku sa 2:1 (0:0) posle produžetaka.

U regularnom toku utakmica je završena rezultatom 1:1, posle vrlo dramatične završnice u kojoj su se naši reprezentativci izborili za nerešen rezultat. Strelci su bili Mervo u 57. minutu za Mađarsku i Šaponjić u 90. za Srbiju.

Posle žestoke borbe “orlića” i stalnim napadima sa jednim igračem manje, plasman Srbiji među osam najboljih reprezentacija na svetu u uzrastu do 20 godina doneo je Mađar Talaber autogolom u 119. minutu, posle centaršuta Šaponjića.

Četvrtfinale – Srbija je posle pravog trilera u penal završnici savladala Sjedinjene Američke Države sa 6:5 i plasirala se u polufinale. Pobednik je rešen tek posle devete serije, kada je prvo Predrag Rajković odbranio udarac Džoela Sonore, da bi odlučujući pogodak postigao Nemanja Maksimović.

Istorijski uspeh mladi fudbaleri Srbije moći će da potvrde u sredu od 09.30 protiv selekcije Malija.

Filed in: Fudbalski Transferi