0

LŠ: Barselona osvojila "ušati pehar"!

Treća titula u sezoni odlazi u Barselonu. U finalu Lige šampiona u Berlinu su se sastala dva tima koja su osvojila po dve titule (domaći šampionat i Kup), a ona, možda i najvažnija, ide u Španiju. Pred preko 70.000 ljudi na stadionu i milionskim auditorijumom kraj malih ekrana izabranici Luisa Enrikea su slavili – 3:1. Gol vredan “ušatog pehara” je postigao Suarez u 68. minutu, samo nekoliko sekundi pošto su igrači Juvea tražili penal zbog faula nad Pogbom. Pobedu je potvrdio Nejmar pogotkom u poslednjim sekundama utakmice i tako doneo petu titulu prvaka Evrope svom timu (1992, 2006, 2009, 2011 i 2015. godine). Maltene od prvog sudijskog zvižduka je meč krenuo jakim tempom. Juventus je odmah pritisnuo odbranu Barselone, a to je prouzrokovalo šut Teveza i dve greške Maskerana za manje od dva minuta. Ipak, onda je Barselona krenula da napada, a to im se isplatilo već u četvrtom minutu kada je posle jedne prelepe akcije Inijesta pronašao usamljenog Rakitića kome sa sedam-osam metara nije bilo teško da zatrese mrežu. Nastavila je španska ekipa sa pritiskom i dominacijom tokom celog prvog poluvremena. Stvarali su šanse, a najbolje prilike su propustili Alveš i Suarez. PROTESTI JUVENTUSA FOTO: Getty ImagesImala je “stara dama” neke prilike, a u 36. minutu su tražili penal posle faula Albe nad Pogbom, ali ga nisu dobili. Osim šanse Urugvajca, nije bilo većih uzbuđenja do poluvremena. Posle pauze je Barsa imala jednu odličnu šansu u kontri “pet na tri”, ali je Bufon ponovo fantastično odbranio. A, onda nepisano fudbalsko pravilo, kazna. Tevez je šutirao, Ter Štegen zaustavio njegov šut, ali se lopta odbila pravo na nogu usamljenog Morate kojem nije bilo teško da sprovede loptu u mrežu. Izjednačenje je “dalo krila” Alegrijevoj ekipi koja je počela da igra mnogo bolje stvarala šanse, a onda je Pogba ponovo pao u šesnaestercu u 68. minutu, svi su tražili penal, ali je sudija Čakir odmahnuo rukom. Teško je proceniti da li je jedanaesterac zaista postojao… Dok su igrači Juventusa protestovali i bili “zauzeti” protestima usledio je napad na drugoj strani, Mesi je šutirao, Bufon odbranio, ali je samo odbio loptu do Suareza koji je vratio vođstvo svom timu. Samo tri minuta posle drugog je usledio treći gol, Nejmar je postigao gol, ali je ubrzo poništen. Naime, Brazilac jeste loptu prvo udario glavom, ali ga je lopta pre nego što je ušla u mrežu pogodila u ruku. Nenamerno, ali jeste. Sudija iza gol linije je to video, signalizirao, Alveš, Nejmar i Inijesta su protestovali, brazilski napadač je objašnjavao kako je ramenom udario loptu, ali je Čakir pokazao da je lopta za crno-bele iz Torina. Do kraja meča su obe ekipe pokušavale da dođu do gola, Tevez je bio najbliži za italijanski tim, a kada su svi samo čekali da se meč završi, usledila je brza kontra, a Nejmar je u poslednjim sekundama meča postigao gol i potvrdio pobedu – 3:1.DAČIĆ I AMBASADORI GLEDALI UTAKMICUPrvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić je zajedno sa ambasadorima Italije i Španije u Beogradu, Đuzepeom Mancom i Migelom Fuentesom Suarezom gledao finale Lige šampiona u Klubu poslanika u Tolstojevoj ulici. Pored njih, meč su gledali predsednik Skupštine grada Beograda Nikola Nikodijević i bivši košarkaš Partizana Dušan Kecman.

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,