0

KRAJ: Srbija – Turska 91:72

Srbija je savladala ubedljivo Tursku u Belinu – 91:73 i ostala na prvom mestu grupe B. Tim Aleksandar Đorđevića, koji je fantastično predvodio Miloš Teodosić, sa liderske pozcije otićiće u osminu finala gde ga čeka četvrtoplasirana ekipa grupe A Ekipe su do ovog meča Prvenstva statistički bile izjednačene: prosek im je 80 (Srbija), odnosno 82 poena (Turska) po meču, za dva je naš tim bolji (62,5 naspram 45,6) dok su Turci precizniji u šutu za tri (37,9 % naspram 28,8)PRVA ČETVRTINA 30:14Đorđević počinje i ovaj meč istom petorkom kao protiv Španije i Islanda: Teodosić, Marković, Kalinić, Bjelica i Kuzmić. Ergin Ataman se dolučio za: Guler, Osman, Iljasova, Erden i Muhamed.Prve poene postiže Bobi Dikson (Ali Muhamed) za 0:2, a na drugo strani se upisuje Kalinić 2:2. Osman pogađa prvu trojku, kao kap ulazi za 2:5, ali vraća Stefan Marković z za izjednačenje – 5:5. Bjelica pogađa za prvo vođstvo Srbije 7:5… I Teodosić konačno pogađa za tri – 10:7 (4. minut)Krenuo je Srbiju šut za tri – Kalenić upisuje svoju prvu, timsku treću, trojku za 13:7… Bjelica za najveću prednost na meču (15:7) primorava Atamana da zove prvi tajm aut (5.minut)…I posle tajm-auta Teodosić pogađa za plus 10 – 17:7, Kalinić iz daleka – 20:7, pa Erceg sa penala za 22:7 – što je serija Srbije od 17:2!Slaba odbrana Turske i brza igra Srbije dovela je do mnogo poena našeg tima i razigranog Miloša Teodosića koji je asistirao saigračima i pogađao iz svojih pozicija. 30 sekundi pre kraja Bogdanović se okliznuo, uspevši da asistira Raduljici, i nezgodno pao posle čega je otišao na klupu držeći se za šaku…. Erceg je i na ovom meču upisao poene sa zvukom sirene na kraju četvrtine – 30:14DRUGA ČETVRTINA 21:23Iljasova pogađa sa 6.75 metara – 30:17. Nedović vraća trojku sa 8 metara – 33:17!Teodosić tokom tajm auta insistira na odbrani… Ali Srbiji ni napad ne ide loše – 37:22 je u 14. minutu. Turska pokušav da pojača odbranu i zaustavi kapitena Srbije, što se uglavnom završava faulom – 39:22. Najiskusniji igrač Turske Iljasova je do 15. minuta napravio tri faula!Kalinić pogađa sa penala, a Marković za tri za velikih plus 21 – 43:22. Bogdanović se vratio u igru, što bi trebalo da znači da je šaka u redu.Turci kao da su odustali od žestoke borbe i jurnjave za rezultatom. Pogađaju Guler i Muhamed za mini seriju 4:0 – 45:28. Raduljica pogađa sa penala – 49:28 i postaje prvi dvocifren igrač u srpskom timu (19. minut). Tačku na poluvreme stavljaju Teodosić i Raduljica, asistencijom i pikenrolom što je za Turke bilo neodbranjivo – 53:35. Kapiten Srbije za 20 minuta imao je 10 asistencija, a centar 14 poenaTREĆA ČETVRTINA 24:18Erden se prvi upisao u drugom poluvremenu, a Teodosić je trojkom i dvojkom odmah vratio na drugoj strani – 58:37Kalinić pogađa tojku od tablu – 61:41, a upisuje se i Kuzmić 63:43… Dosta se lakše igra. Turci kao da nigde ne žure, ali su pojačali odbranu i smanjili na 12 razlike – 65:53 (28. minut)… Počinje da se igra i na Turskoj strani… ali u srpskom timu Teodosić nastavlja uspešno da razograva Raduljicu – 71:59.ČETVRTA ČETVRTINA 20:13Kalinić, uz faul, postiže dva poena, a potom Bogdanović pogađa dva puta – 77:59…Razmenili su se Teodosić i Muhamed sa po trojkom za 80:66 u 25. minutu.I Milutnov se upisao – 86:69, a Nedović, sa dva vezana poena, uvećao prednost – 90:69

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,