0

JSL: Zvezdina trojka u Jagodini

CRVENA zvezda je „trojkom“ prošla i kroz Jagodinu i nastavila da teroriše ovog rivala jer je i deveti međusobni meč pod Đurđevim brdom rešila u svoju korist – 0:3 (0:2). Vrlo dobro prvo poluvreme bilo je dovoljno lideru Superlige da zabeleži i osmu pobedu u šampionatu. Bunker domaćina, mirnom igrom i sjajnom akcijom je otvorio debitantskim golom Slavoljub Srnić. Petković i Katai su izigrali odbranu domaćina po desnoj strani, Vijeira nije uspeo da zahvati loptu sa pet metara, ali je levo krilo gostiju bio brži od defanzivaca i u padu doneo prednost gostima. Dominaciju Zvezde, sigurnu igru uglavnom na polovini Jagodine, krunisao je sjajnim golom Srđan Plavšić. Kataijev dubinski pas, Plavšić je maestralno iskoristio i prošavši Miladinovića dijagonalom je smestio loptu u malu mrežu. Stala je Zvezda u nastavku, povredio se Mičel Donald, posle kratke lopte golmana Kahrimana isključenje (drugi žuti) je zbog starta zaradio Slavoljub Srnić. Domaćini nisu bili kadri da zaprete, a onda je na pas Marka Grujića, ne baš preterano raspoloženi Ugo Vijeira rutinski postavio konačnih 3:0. – Zadovoljstvo zbog pobede postoji, ali mi je žao Donalda i Srnića. Morali smo da rešimo meč u prvom delu, u nastvaku smo bili nekako smušeni, ali smo ostvarili cilj – prokomentarisao je pobedu trener Zvezde Miodrag Božović.GOŠIĆ: LOŠE SMO POSTAVILI IGRUJagodincima je propao pokušaj da bunkerom dođu do rezultata. – Izgubili smo meč u prvom poluvremenu. Nismo dobro postavili igru, primili smo golove na krilima gde smo imali duplirane igrače. Nismo hteli da se branimo, ali je meč išao u tom smeru. Kasnije nismo uspeli da se vratimo – istakao je trener Jagodine Miljojko Gošić.JAGODINA – C. ZVEZDA 0:3STRELCI: Srnić u 7, Plavšić u 29. i Vijeira u 86. minutu. U Stadion: Gradski. Gledalaca: 8.000. Sudija: Nenad Đokić (Užice) 6,5. Crveni karton: Srnić (Zvezda) u 79. minutu.JAGODINA: Nikolić 6, Milinković 6, Miladinović 5,5, Filipović 5,5 (od 46. Deletić 5,5), Gašić 6, Marić 6, Knežević 6 (od 85. Jerković -), Nedović 6 (od 73. Kjeremeh -), Nikolić 5,5, Savković 6, Popović 5,5.CRVENA ZVEZDA: Kahriman 7, Petković 7, Pavićević 7 (od 67. Luković -), Jovanović 7, Ibanjez 7 (od 63. Ristić -), Donald 7 (od 72. Anđelković -), Grujić 7,5, Katai 7,5, Plavšić 8, Vijeira 7, Srnić 7.IGRAČ UTAKMICE: Srđan Plavšić (C. zvezda).PROČITAJTE I OVO:* Lovernj: Nisam video gore suđenje* Živković prerano digao nos* Bivši fudbaler Liverpula karijeru nastavlja u Sloveniji: U Zavrču za 2.000 evra mesečno* UEFA: O Kosovu na Kongresu 2016.* Maljković zaljubljen u Litvance: Igraju bogatu košarku, ako ne popravimo odbranu teško nama* Vatutin: Teodosić zaslužuje Evroligu* FS Albanije navijačima: Poštujte srpsku himnu, neredi ne donose mir* Živkoviću slava udarila u glavu: Ako sam najgori neću da pričam* Skariolo: Najgore što možeš da uradiš posle poraza je da okriviš sudije

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,