0

Jokanović odveo Makabi u Ligu šampiona

Poznata su imena pet ekipa koja su se domogla žreba za grupnu fazu Lige šampiona. To su Makabi, Valensija, Malme, Šahtjor i zagrebački Dinamo.

Makabi, koji sa klupe vodi Slaviša Jokanović, odigrao je 1:1 sa Bazelom u Tel Avivu, što je, posle 2:2 u gostima, bilo dovoljno za plasman u najelitnije evropsko fudbalsko takmičenje.

Bazel je večeras poveo u 11. minutu golom Cufija iz slobodnog udarca, a izjednačio je kapiten Eran Zahavi u 24. minutu, pa se Makabi posle 11 godina plasirao u najelitnije evropsko takmičenje.

Zagrebački Dinamo je rutinski savladao albanski Skenderbeg sa 4:1. Sudani, Hodžić, Taravel i još jednom Sudani su pogađali mrežu gostiju. Interesantno, Dinamo je igrao sa desetoricom igrača na terenu od 48. minuta, kada je isključen Goncalo.

Malme je bio bolji od slavnog Seltika na domaće, terenu sa 2:0, golovima Rozenberga i Karvalja, iako je škotska ekipa imala 3:2 iz prvog meča.

Malme je poveo u 23. minutu golom Markusa Rozenberga, a konačan rezultat postavio je fudbaler Seltika Dedrik Bojata, koji je u 54. minutu pogodio svoju mrežu. Utakmicu u Malmeu sudio je srpski sudija Milorad Mažić.

Monako je na domaćem terenu savladao Valensiju sa 2:1, ali im ova pobeda nije ovorila vrata elite, jer je Valensija sa 3:1. Negredo je postigao fantastičan pogodak, ali je domaćin preokrenuo golovima Rađija i Eldersona. Ipak, „kneževi” nisu imali snage za treći gol koji bi doneo produžetke.

Fudbaleri Šahtjora plasirali su se u Ligu šampiona pošto su odigrali nerešeno 2:2 sa Rapidom iz Beča. Ukrajinski tim je u prvoj utakmici prošle nedelje u Austriji pobedio sa 1:0.

Prednost Šahtjoru u 10. minutu doneo je Marlos, a tri minuta kasnije izjednačio je Luis Šaub. Vođstvom austrijskom timu doneo je Stefen Hofman u 22. minutu a konačan rezultat i plasman u najelitnije takmičenje Šahtjoru je doneo Oleksandar Gladkij u 27.

U preostalim revanšima plej-ofa sutra igraju Apoel – Astana (prvi meč 0:1), Bajer Leverkuzen – Lacio (0:1), CSKA Moskva – Sporting Lisabon (1:2), Briž – Mančester Junajted (1:3) i Partizan – BATE Borisov (0:1).

Žreb grupa Lige šampiona biće održan u četvrtak 27. avgusta na ceremoniji u Monaku.

Filed in: Fudbalski Transferi