0

Grofova Zvezda ni sa penala ne može do tri boda

„UPRAVA napolje“ orila se „Marakana“ posle remija Crvene zvezde i Radničkog iz Niša 1:1 (0:1). Crveno-beli su 60 minuta izgledali jadno i bedno, a u poslednjih pola sata sa igračem više stigli su samo do remija, mada je Aleksandra Katai imao šansu sa penala da donese sva tri boda ali je njegov udarac golman Jovanović odbranio. Realno, nije više ni zaslužila, pa su i „delije“ izgubile strpljenje i desetak minuta posle meča pevali „uprava napolje“ i to prvi put posle mnogo godina. Zvezda je u krizi, mora da povlači neke poteze…Zvezda je opet bila vez veze. Ili bezveze. Ni podrška „delija“ sa tribina, ni lepo vreme i temperatura od dvadesetak stepenin nisu pomogli igračima u crveno-belim dresovima da igraju fudbal. Bez trčanja, voljnog momenta, u strahu i nekom grču, Zvezda je bila apsolitno nemoćna da iskusnom i dobro organizovanom Radničkom napravi šansu u prvih 45 minuta! Savićević, Kovačević i Katai su igrali ispod svake kritike, krila su ostala bez lopti, Jović usamljen. Strašno je za bilo koji tim da su bekovi najbolji, jedino su Petković i Ibanjez nešto pokušavali… A, dvometraška ekipa Nišlija iskoristila je prvi dobar prekid i posle kornera produbila dubiozu nemoćne Zvezde. Đuričkoviću kiflu iz kornera, Lazar Rosić je zakucao glavom u mrežu. Da nije bilo akrobatike golmana Predraga Rajkovića u 45. minutu na poluvremenu bi bilo 0:2. Međutim, lob Miloša Trifunovića kapiten crveno-belih je vrhovima prstiju izbacio u korner. Povici sa „severa“ „hoćemo pobedu“, ali burni protesti i zvižduci sa zapada i istoka…Da su Mihailo Ristić i Marko Grujić nepotrebno zapostavljeni, pokazalo se kad su ušli na teren u 54. minutu. „Popunili su vezu“, povezali su igru, koliko-toliko Zvezda je počela da liči na tim. Lazar Rosić je postigao gol,ali je napravio glupost jer je u želji da ukrade vreme zaradio isključenje, kao i posle gužve funkcioneri Raosavljević, Maksimović (Zvezda) i Perović (Radnički). Pogodio je Ibanjez stativu posle slobodnjaka sa preko 20 metara, pa mu je golman odbranio bombu posle indirekta, imao je Grujić priliku ali nije dobro reagovao, dok je Luka Jović morao bolje glavom sa desetak metara. Igrali su domaćini viktorije, ali su zaboravili da se bunker ruši šutevima sa distance, a ne nabacivanjima balona koji su bili lak plen visokih igrača Radnčkog sve do 88. minuta kad su gosti zaboravili Mbođa a Jovanović, pa Jović sproveli loptu u mrežu za 1:1. A, onda novi kiks gostiju, Đorđević je bio pored debitanta Matosa koji je pao a sudija Nikolić je poklonio penal jer kontakta nije bilo, Brazilac je pao na loptu. Stadion je eksplodirao, a zatim pao u očaj. Golman Jovanović je odbranio penal Kataiju! Pravda je bila zadovoljena.CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI NIŠ 1:1STRELCI: Jović u 88. za Zvezdu, a Rosić u 36. minutu za Radnički. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 22.000. Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac) 5. Crveni karton: Rosić (Radnički N) u 60. minutu.CRVENA ZVEZDA: Rajković 6,5 – Petković 6, Jovanović 6, Mbođ 6, Ibanjez 7 – Kovačević 5, Savićević 5 (od 54. Grujić 6,5), Katai 5 – Vered 5 (od 54. Ristić 6,5), Jović 6,5, Parker 5 (od 75. Matos -).RADNIČKI NIŠ: A. Jovanović 7,5 – M. Petrović 6, R. Bulatović – (od 26. Rosić), Lakić-Pešić 7, D. Bulatović 6 – Bogdanović 6 – B. Đorđević 5,5, Marjanović 6, Đuričković 6,5, Alek. Jovanović 6 (od 75. Ignjatijević -) – Trifunović 6,5 (od 81. V. Đorđević -).IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Jovanović (Radnički N)

Filed in: Fudbalske Vesti Tags: ,